وزش باد و کاهش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر

امروز با شمالی شدن جریانات هوا بر روی دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی و خراسان شمالی وزش باد همراه با کاهش نسبی دما و در مناطق کوهستانی بارش برف با احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی هفته جاری همچنان در بیشتر مناطق کشور از جوی آرام و پایدار و هوای شهر‌های صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، تبریز و مشهد غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

انتظار می‌رود با توجه به وزش باد امروز اندکی از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود، اما در صورت تداوم انتشار آلاینده‌های جوی مجدد از اواخر وقت امروز تا پایان هفته پتانسیل آلودگی هوا در حد ناسالم برای همه گروه‌ها در مناطق ذکر شده وجود دارد.

آسمان تهران امروز کمی ابری گاهی با وزش باد، در برخی ساعات غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

امروز با شمالی شدن جریانات هوا بر روی دریای خزر در استان‌های واقع در سواحل شمالی و به تدریج از بعد از ظهر در خراسان شمالی و ارتفاعات سمنان وزش باد همراه با کاهش نسبی دما و در مناطق مرتفع و کوهستانی بارش برف با احتمال کولاک پیش‌بینی می‌شود.

سه شنبه در گلستان، مازندران، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده برف و باران رخ خواهد داد. امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، بارش پراکنده و رعد وبرق و وزش باد در بخش‌های جنوبی بوشهر دور از انتظار نیست.

با توجه به نفوذ توده‌های هوای سرد، از امروز تا چهارشنبه دمای هوا در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه و در شب بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد و از پنج شنبه تا جمعه افزایش دما در این مناطق حدود ۵ تا ۷ درجه است.همچنین از امروز تا اواخر هفته در دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، غرب، جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور کاهش دمای ۴ و ۶ درجه‌ای رخ خواهد داد.

امروز دریای خزر و تا ظهر فردا در بخش‌های شرقی و مرکزی خزر مواج خواهد بود.

دریای عمان به ویژه شرق دریا، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس از امروز تا پایان هفته به تناوب مواج است و روز‌های پنجشنبه و جمعه بر ارتفاع امواج افزوده می‌شود.