پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم‌پزشکی سمنان آغاز شد

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به آغاز جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه گفت: با آغاز این روند، گام نخست برای بین‌المللی شدن دانشگاه علوم‌پزشکی سمنان برداشته شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، نوید دانایی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سالن جلسات امام جواد (ع) دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای اجرای سیاست‌های کلان این دانشگاه مبنی بر تبدیل آن به دانشگاه بین‌المللی اظهار داشت: سال تحصیلی جدید، نخستین سالی است که دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان دانشجوی خارجی جذب و پذیرش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون برای سال تحصیلی جدید ۹ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نام‌نویسی کرده‌اند افزود: این دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه ایران به عنوان دانشجوی دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان پذیرفته شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به توافقات این دانشگاه با دانشگاه‌های کشورهای قرقیزستان و قزاقستان عنوان کرد: به زودی شاهد اخبار خوبی در این زمینه خواهیم بود.

دانایی با اشاره به برنامه‌های دولت برای بازگشت دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به شرایط اقتصادی کشور و جلوگیری از خروج ارز و نیز کمک به این دسته از دانشجویان شرایط بهتری را برای انتقال و ادامه تحصیل آنان در دانشگاه‌های داخل کشور در نظر گرفته است.

یک پروژه مطالعاتی آینده نگر سلامت در سمنان آغاز می‌شود
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه در راستای توسعه فناوری و پژوهش خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های خوبی در حوزه فناوری و پژوهش دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان انجام شده است.

دانایی با اشاره به اجرای موفق پروژه مطالعاتی آینده‌نگر کوهورت ویژه نوزادان در استان سمنان عنوان کرد: به زودی یک پروژه مطالعاتی آینده‌نگر دیگر در دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح نخستین اتاق تمیز استان سمنان برای انجام پروژه‌های مطالعاتی عنوان کرد: حمایت جدی از پژوهشگران دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان برای رسیدن به فناوری از اولویت‌های دانشگاه علوم‌پزشکی سمنان است.

۷۰ درصد مطالبات دانشگاه علوم پزشکی سمنان سهم تأمین اجتماعی است

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر آخرین وضعیت مطالبات این دانشگاه از صندوق‌های بیمه‌گر، به صحبت‌های رئیس سازمان تأمین اجتماعی کشور مبنی بر پرداخت بدهی‌های این سازمان به مراکز درمانی طرف قرارداد اشاره کرد و گفت: ۷۰ درصد از مطالبات دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان مربوط به تأمین اجتماعی است.
دانایی با بیان اینکه پرداخت بخشی از بدهی‌های تأمین اجتماعی سمنان به دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان، بسیاری از مشکلات ما را حل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آخرین مرحله پرداخت بدهی تأمین اجتماعی سمنان به دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان، مربوط به شهریور سال گذشته است گفت: تا کنون بیش از ۱۱ ماه از مطالبات دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان از تأمین اجتماعی این استان می‌گذرد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با اشاره به آخرین رقم مطالبات این دانشگاه از صندوق‌های بیمه‌گر اظهار داشت: تا پایان سال ۹۶ رقم این بدهی‌ها به بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال رسیده بود که این رقم اکنون افزایش یافته است.

دانایی ابراز امیدواری کرد تا با پرداخت بدهی‌های تأمین اجتماعی سمنان به دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی این استان بسیاری از مشکلات این دانشگاه رفع شود.