پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی سمنان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: واحدهای تولیدی این استان در قالب تسهیلات رونق تولید امسال ۱۱ هزار میلیارد ریال دریافت می‌کنند
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بهروز اسودی در یکصد و بیستمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد از آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی استان برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در سال ۹۷ در استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس هدف‌گذاری انجام شده امسال برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان تسهیلاتی به مبلغ ۱۱ هزار میلیارد ریال پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه این میزان تسهیلات به ۳۳ واحد تولیدی دارای مشکل استان سمنان پرداخت می‌شود افزود: با هدف حمایت از تولید و رفع مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی تسهیلات رونق تولیدی به واحدهای که دارای شرایط لازم بوده و مشمول طرح شوند اعطا می‌شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه ارائه بسته حمایت از واحدهای تولیدی با هدف رفع مشکلات واحدهای تولیدی به صاحبان این واحدها اعطا می‌شود تصریح کرد: با اعطای این تسهیلات ۳۶۵ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت استان ایجاد می‌شود.

اسودی با اشاره به نحوه ثبت نام در سامانه بهین یاب نیز گفت: تمام مراحل ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب درخواست این واحدها در کارگروه تسهیلات بررسی شده و در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به میزان اعتبار پرداخت شده در قالب تسهیلات رونق تولید به واحدهای تولیدی استان گفت: سال گذشته ۹۰۲ واحد تولیدی استان سمنان تسهیلاتی به ارزش ۵۶۰۰ میلیارد ریال دریافت کردند.