پنج شهروند دیگر در استان سمنان بر اثر کرونا جان باختند

ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان پنج نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع این ویروس تا ظهر سه‌شنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به ۹۸۱ نفر رسید.

به گزارش ایرنا، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه سه‌شنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان اعلام کرد: ۳۹۸ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر سه‌شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید ۱۹ در این استان از ابتدا تاکنون به ۳۳ هزار و ۱۳۱ نفر رسید.

بنابر این گزارش، ۴۵۸ نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و از ابتدای شیوع ویروس تاکنون ۲۴ هزار و ۷۷۴ نفر تاکنون به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه سه‌شنبه این کمیته، با ترخیص ۵۴ بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید ۱۹ در این استان به هشت هزار و ۸۳۳ نفر رسید.

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز ابراز داشت: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۳ هزار و ۱۲۴ مورد مثبت ویروس کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شد.

نوید دانایی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته (از ۳۰ الی ۳۱ فروردین ۱۴۰۰) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع این ویروس تاکنون به پنج هزار و ۴۶۴ نفر رسیده است و ۱۷ هزار و ۶۶۰ بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی افزود: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید۱۹ از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه نیز به چهار هزار و ۵۵۶ نفر رسید.

شهرستان‌های آرادان، گرمسار، سرخه، مهدیشهر، دامغان و سمنان زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان هستند.

از هشت شهرستان استان سمنان، هفت شهرستان در وضعیت قرمز و تنها شهرستان آرادان در وضعیت نارنجی قرار دارد.