پیک مصرف برق در استان سمنان از اوج مصرف در سال ۹۵ عبور کرد

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه پیک مصرف برق در استان سمنان از اوج مصرف در سال ۹۵ عبور کرده است گفت: اوج مصرف برق در استان سمنان ۵۰ روز زودتر از سال گذشته ثبت‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌اکبر صباغ صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آغاز فصل تابستان و افزایش گرما مصرف انرژی الکتریکی نیز به اوج خود در استان سمنان رسیده است.

وی با بیان اینکه اوج مصرف برق در ۱۰ خردادماه ساعت ۱۲ ظهر ثبت‌شده است بیان کرد: در این تاریخ میزان برق مصرفی در استان سمنان ۶/۴۸۹ مگاوات ثبت‌شده که با توجه به میزان برق مصرفی در همین بازه زمانی در سال گذشته ۴ درصد افزایش‌یافته است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف برق خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی این میزان از مصرف برق افزایش بیشتری نیز دارد.

وی بیشترین مصرف انرژی الکتریکی در سال گذشته در استان سمنان را سوم مردادماه عنوان کرد و تصریح کرد: اوج مصرف برق در مردادماه سال ۹۵ با مصرفی معادل ۵/۴۸۹ مگاوات ثبت‌شده بود و این در حالی است که اوج مصرف برق در استان سمنان برای سال ۹۶ پیش از آغاز تابستان به اوج مصرف برق رسیده است.

صباغ مشترکین بخش صنایع، کشاورزی و خانگی را از مشترکان پرمصرف انرژی الکتریکی اعلام کرد و افزود: با توجه به بررسی نمودارهای آماری ساعات اوج مصرف برق در استان سمنان از ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۱۶ پیش‌بینی‌شده است.

وی با تأکید بر لزوم همکاری مشترکان برای صرفه‌جویی در مصرف برق یادآور شد: شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان درصدد انجام اقدامات فنی و مدیریتی برای سپری کردن تابستان بدون اعمال خاموشی در برخی شبکه‌ها هستند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان سمنان اذعان کرد: مشترکان برای همکاری و صرفه‌جویی در مصرف برق در ساعات اوج مصرف برق دستگاه‌ها و لوازم برقی غیرضروری را خاموش کنند و این مهم بخش قابل‌توجهی از میزان مصرف برق را کاهش می‌دهد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان