چتر حمایتی ۵۰۰۰ حامی بر سر ۹۶۰ یتیم استان سمنان گشوده است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قوسی صبح سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه چتر حمایتی پنج هزار و ۲۲۸ حامی بر سر ۹۶۰ نفر از یتیمان استان سمنان گشوده است، ابراز داشت:
با توجه به اینکه در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم تهیه لوازم‌تحریر و کمک‌هزینه تحصیلی افراد تحت پوشش کمیته امداد با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود تا با کمک خیران و حامیان بتوانیم فرزندان مددجویان، محسنین و ایتام را از تحصیل بهره‌مند کنیم.

وی بابیان اینکه به هر یتیم در طرح اکرام ایتام ۲۵۰ هزار تومان نقدی و ۶۰ هزار تومان غیر نقدی پرداخت می‌شود، افزود: درمجموع دو هزار و ۹۱۱ حامی در طرح محسنین ماهانه ۶۰ هزار تومان نقدی و غیر نقدی به یک هزار و ۹۷۲ نفر از فرزندان معنوی خود کمک می‌کنند.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه طی پنج‌ماهه نخست سال جاری حامیان بالغ‌بر دو میلیارد و ۹۳۲ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، ابراز داشت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد ۷۱ درصدی را نشان می‌دهد که امیدواریم باهمت بلند این حامیان بتوانیم در راستای ارتقا آموزش و بهره‌مندی از تحصیل یتیمان گام‌های ارزشمندی برداریم.

قوسی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه جشن عاطفه‌ها قرار داریم لذا سرفصل‌های کمک‌تحصیلی فرزندان یتیم و محسنین در دستور کار قرار دارد و بر این اساس فرزندان محسنین و طرح شفا از یک میلیارد ۴۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی حامیان خود بهره‌مند شدند.

وی بابیان اینکه طی پنج‌ماهه سال گذشته حامیان فرزندان محسنین و اکرام ایتام یک میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان به فرزندان معنوی خود کمک کردند، افزود: در طرح اکرام ایتام نیز حامیان یک میلیارد ۸۹۲ میلیون تومان برای فرزندان خود هزینه کردند.

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان سمنان افزود: خیران استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره‌حساب ۰۱۰۲۳۱۸۴۶۳۰۰۹ نزد بانک صادرات شعبه الغدیر و شماره کارت مجازی۶۹۸۴-۹۰۱۷-۶۹۱۹-۶۰۳۷ بانک صادرات برای کمک‌هزینه درمانی و تحصیلی کودکان ایتام و محسنین واریز کنند.