کاهش بیکاری در سمنان با تداوم حمایت از صنایع میسر می‌شود

سمنان- ایرنا– حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در چارچوب قانون و در حد توان برای تثبیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در واحدهای تولیدی از صنعتگران حمایت کنند.

وی افزود: فشارهای خارجی و تحریم باعث ایجاد مشکلات متعدد برای صنعتگران و فعالان اقتصادی شد که با حمایت‌های همه جانبه دولت بخش قابل توجهی از مشکلات این واحدها در یکسال گذشته در سمنان برطرف شد اما باید اجرای طرح‌های قانونی برای گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی، مدنظر دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و در شرایط تحریمی حمایت از تولیدکنندگان همه‌جانبه باشد. اشتغال‌زایی در بخش صنعت و تولید با وجود فشارهای خارجی در سمنان ادامه دارد و با هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی می‌توان نرخ بیکاری در استان را به کمترین میزان ممکن رساند.

در نشست‌ کارگروه ستاد تسهیل، مشکلات بیش از ۹۸۰ واحد تولیدی سمنان در سال‌های گذشته بررسی شد و همچنین مشکلات بانکی، زیربنایی، مالیاتی و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی استان سمنان نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.