کاهش ۴۷ درصدی کشته‌شدگان تصادفات نوروزی در سمنان

فرمانده انتظامی استان سمنان از کاهش ۴۷ درصدی کشته‌شدگان سوانح رانندگی در نوروز امسال خبر داد و گفت: یکنواختی جاده‌های کویری ازجمله محور بین‌المللی تهران- مشهد علت اصلی سوانح رانندگی در این استان است.
سردار روح‌الامین قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: طرح انتظامی ترافیکی نوروز امسال با حضور پنج هزار مأمور پلیس در استان سمنان هم‌زمان با سراسر کشور اجرا شد.

وی از استقرار ۶۰ ایستگاه موقت انتظامی و ترافیکی در جاده‌های استان سمنان و ارائه خدمات به مسافران خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های ما در این طرح کاهش تلفات سوانح جاده‌ای بوده است.

فرمانده انتظامی استان سمنان با بیان این‌که تعداد کشته‌شدگان سوانح رانندگی در نوروز امسال در سمنان ۲۰ تن بوده است، تصریح کرد: این آمار در مقایسه با نوروز سال گذشته ۴۷ درصد کاهش داشته است.
قاسمی از کاهش ۱۰ درصدی تعداد مجروحان تصادفات در استان سمنان خبر داد و بی‌توجهی رانندگان به جلو ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی را عامل ۶۰ درصد از سوانح رانندگی دانست.

وی یکنواختی محورهای کویری سمنان به‌ویژه جاده بین‌المللی تهران- مشهد را همچنان عامل اصلی بروز سوانح رانندگی ازجمله واژگونی‌ها دانست و تأکید کرد: پلیس از نهادهای عمومی و خصوصی که در این حوزه پیشنهاد و طرح‌های اجرایی ارائه کنند، حمایت خواهد کرد.