کلاه‌برداری با ترفند کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان سمنان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش فعالیت‌های خیرخواهانه به نفع ایتام، نیازمندان، زندانیان و … هستیم و متأسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از این فرصت در فضای سایبر، به جمع‌آوری کمک تحت عنوان این عزیزان اقدام می‌کنند؛ در حالی‌ که کمک‌های جمع‌آوری‌شده هیچ‌گاه به دست نیازمندان نمی‌رسد.

مجرمان سایبری در ماه مبارک رمضان با انتشار تصاویری از مستأجران بی‌خانمان یا کودکان بیمار و … در شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند تا احساسات انسان‌دوستانه کاربران روزه‌دار را تحریک کنند و بتوانند برنامه‌های مجرمانه خود را پیش ببرند.

حتی در این خصوص شاهد بارگذاری سایت‌های جعلی هستیم که ادعای فعالیت خیرخواهانه دارند و در راستای رفع مشکلات نیازمندان و ایتام فعالیت می‌کنند؛در حالی‌ که این امر صحت ندارد.

از این‌ رو، به کاربران توصیه می‌شود: حتماً برای کمک به نیازمندان و ایتام به مؤسسات شناخته‌شده و دارای مجوز مراجعه کنند و فریب پیام‌ها و سایت‌های جعلی را نخورند؛ حتی احتمال دارد درگاه‌های بارگذاری شده در سایت‌های دروغین خیریه‌ها فیشینگ باشد و کاربران دقت داشته باشند تا در دام فیشرها نیفتند.

پلیس فتا از هموطنان درخواست می‌کند در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش دهند.