کمبود منابع مالی و نقدینگی بخش تولید استان سمنان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان “کمبود منابع مالی” و “نقدینگی” را به عنوان مهم‌ترین مشکلات بخش تولید این استان دانست و گفت: اعطای تسهیلات رونق تولید در استان سمنان ادامه می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بهروز اسودی در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی صنعتی استان در سمنان اظهار داشت: پرداخت تسهیلات رونق تولید در استان سمنان از طریق سامانه بهین‌یاب انجام می‌شود.

وی از واحدهای تولیدی دارای مشکلات مالی و نقدینگی خواست تا برای استفاده از این تسهیلات، در سامانه بهین‌یاب نام نویسی کنند تا پس از بررسی در کمیته مربوطه، تسهیلات لازم به این واحدها پرداخت شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح توسعه در ۱۴ واحد تولیدی این استان در پنج ماهه نخست امسال خبر داد.

اسودی افزود: باید با اتکا به توانمندی‌های داخلی زمینه را برای تولید و اشتغال بیشتر فراهم کنیم.

وی از سمنان به عنوان یک استان با ظرفیت‌های متعدد صنعتی و معدنی نام برد و افزود: از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه ۱۴ طرح توسعه در واحدهای صنعتی استان سمنان با سرمایه‌گذاری حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه این سازمان از طرح‌های توسعه واحدهای تولیدی استقبال می‌کند تصریح کرد: با اجرای این طرح‌های توسعه علاوه بر تثبیت اشتغال موجود، ۲۱۱ فرصت شغلی جدید نیز در استان سمنان ایجاد شده است.

وی با اشاره به تسهیل در اعطای مجوزهای صنعتی و پروانه‌های بهره‌برداری در استان گفت: در پنج ماهه نخست امسال ۵۵۷ مجوز صنعتی در استان صادر شده است.

اسودی با بیان اینکه از طریق اعطای این مجوزها برای بالغ بر ۵۷۰ نفر در استان زمینه اشتغال ایجاد شده خاطرنشان کرد: امسال ۴۹۷ واحد در استان سمنان جواز تأسیس و بیش از ۶۰ واحد نیز پروانه بهره‌برداری دریافت کردند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از کمبود منابع مالی و نقدینگی به عنوان یکی از مشکلات بخش صنعت و تولید نام برد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته و امسال امکان بسیار خوبی در قالب کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای تولیدگران و صنعتکاران استان فراهم شده است.

وی با اشاره به حمایت بانک‌ها از بخش تولید و صنعت استان سمنان، روند این حمایت‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: همچنان روند اعطای تسهیلات رونق تولید در استان سمنان ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب از این تسهیلات بهره‌مند شوند.