کنترل ترافیک جاده های سمنان با بیش از ۳۰ دوربین

فرمانده انتظامی استان بااشاره به این که در ایام اربعین حسینی بسیاری از هموطنان محورهای سمنان را برای رسیدن به مرزهای عراق انتخاب می کنندگفت: ۳۳ دوربین ترافیک جاده هاراکنترل می کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، سردار روح الامین قاسمی اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی سمنان و تردد وسایل نقلیه متعدد از راه‌های این استان، امنیت ترافیکی و جاده‌ای همواره از اولویت‌های فرماندهی انتظامی استان سمنان بوده است.
وی به رزمایش بزرگ عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در روز اربعین و شور و اشتیاق سوگواران حسینی برای پیوستن به این اجتماع عظیم اشاره و خاطرنشان کرد: بسیاری از هم‌وطنان ساکن در استان­های شرقی کشور، محورهای سمنان را برای رسیدن به مرزهای عراق انتخاب می‌کنند.
سردار قاسمی تصریح کرد: از همین رو فرماندهی انتظامی استان تدابیر ویژه‌ای در نظر گرفته تا امنیت کامل انتظامی – ترافیکی زائران اربعین حسینی(ع) را برقرار و شرایط را برای عبور آنان از محورهای استان فراهم آورد.
وی بیان کرد: افزایش گشت­های پلیس راه در محورهای سمنان، کنترل ترافیک شهری و برون شهری، برخورد با رانندگان متخلف به خصوص متخلفان حادثه ساز و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اقداماتی است که از چند روز قبل در این استان اجرایی شده است.
وی تاکید کرد: در محورهای سمنان به ویژه محور بین‌المللی تهران – مشهد و بالعکس که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر آن در محدوده استان سمنان قرار گرفته، ۳۳ دوربین کنترل ترافیک جاده‌ای بر رفتار رانندگان وسایل نقلیه نظارت دارند.
سردار قاسمی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های دولتی در حوزه ترافیک، تصریح کرد: این تعامل و ارتباط دوسویه در این ایام نیز مشهود است و گشت‌های جاده‌ای سایر دستگاه‌های امدادی و خدماتی با همکاری پلیس در مسیر خدمت به مردم و زائران اربعین گام بر می دارند.
فرماندهی انتظامی استان سمنان از نظارت ویژه پلیس بر ناوگان حمل و نقل عمومی و پایانه های مسافربری خبر داد و توصیه کرد: مسافران اتوبوس ها در صورت مشاهده هرگونه تخلف رانندگی موضوع را با ارسال پیامک به سامانه ۱۱۰۱۲۰ به پلیس اطلاع دهند.
وی خدمت به زائران اربعین حسینی را وظیفه و افتخار ماموران انتظامی خواند و اظهار کرد: عموم مردم می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در معابر شهری و برون‌شهری با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس حاصل کنند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان