کیفیت آب سمنان افزایش می‌یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به وضعیت آبی استان سمنان گفت: با حفر ۶ حلقه چاه برای تأمین آب شهر سمنان کیفیت آب این شهر افزایش می‌یابد.

به گزارش شاخه طوبی به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی زندیه وکیلی شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست کارگروه تخصصی آب استان سمنان در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در این استان با حضور معاون وزیر نیرو در سالن غدیر استانداری سمنان اظهار داشت: امروز بحث نیاز به آب در کشور و بحران آب بحثی جدی و پر اهمیت است که محدود به استان سمنان یا استان خاص دیگری نیست.

وی با اشاره به طرح‌های اجرایی در زمینهٔ تأمین آب در استان سمنان بیان کرد: طرح انتقال آب از جنگل ابر به شاهرود باید انجام شود و در این راه اجرای کامل طرح انتقال آب چشمه‌سارهای قطری به شاهرود نیازمند پیگیری بیشتر وزارت نیرو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به اینکه انتقال آب دریای خزر، سدهای کالپوش، فینسک، روزیه و حبله رود از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه آب در استان سمنان محسوب می‌شود عنوان کرد: وزارت نیرو باید با کمک استانداری سمنان تلاش کند تا ابعاد مختلف طرح انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان برای مسئولان کشور و مؤثرین تشریح شود.

زندیه وکیلی با اشاره به اهمیت انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران بیان کرد: باید همه ابعاد این پروژه اعم از نحوه اجرا، مسائل زیست‌محیطی در دستور کار وزارت نیرو قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت آب شرب در شهرستان سمنان نیز مطلوب نیست از برنامه‌ریزی برای حل مشکل آب شرب در این شهرستان خبر داد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به اینکه جلسه کارگروه آب استان سمنان امروز ۹ مصوبه داشت تصریح کرد: طرح احداث ۶ حلقه چاه منطقه سوکان خط انتقال و افزایش کیفیت به‌زودی اجرایی خواهد شد.

زندیه وکیلی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه سبب افزایش کیفیت آب شرب سمنان نیز خواهد شد بیان کرد: با توجه به اعتبار پیش‌بینی‌ شده در قانون در این حوزه امید است تا در آینده‌ای شاهد اجرا و اتمام آن باشیم.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان