۲ هزار خانه در استان سمنان احداث می‌شود

حسین دهقان، مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار خانه با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان احداث می‌شود. نام‌نویسی از متقاضیان استان سمنان برای خانه‌دار شدن در قالب طرح اقدام ملی مسکن از امروز ۱۹ آذر به مدت سه روز آغاز شد. بخشی از این واحدهای مسکونی در شهر جدید ایوانکی احداث می‌شود و براساس نرخ جمعیت ساخت خانه‌ها در شهرستان‌های استان انجام خواهد شد همچنین زمان عملیات ساخت و دیگر موارد قانونی برای اجرای این طرح در روزهای آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی اطلاع رسانی می شود.

متقاضیان نام‌نویسی در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد. شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند. داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

همچنین نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه ، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

چهار استان سمنان، ایلام، آذربایجان غربی،خراسان رضوی و همچنین شرق سمنان و شهرستان ایرانشهر از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز فرصت دارند تا در سامانه مسکن ملی به نشانی https://tem.mrud.ir/ نام‌نویسی کنند.