۶۰۰ هزار نهال در استان سمنان توزیع می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ۶۰۰ هزار نهال هم‌زمان با هفته منابع طبیعی در استان سمنان توزیع می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌نقی حیدریان پیش از ظهر امروز در نشست هماهنگی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری با اشاره به اینکه همه‌ساله در هفته منابع طبیعی توزیع رایگان نهال صورت می‌گیرد اظهار داشت: ۱۷ نوع گونه در هفته منابع طبیعی در سطح استان توزیع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه همه گونه‌های درختی آماده تولید نهالستان‌های منابع طبیعی این استان تهیه و تولیدشده‌اند افزود: قرار است این نهال‌ها در مرکز استان و در هفت شهرستان‌ها از سوی منابع طبیعی شهرستان‌ها توزیع شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به اینکه نهال‌های آماده توزیع از تنوع گونه‌ای خوبی برخوردارند ادامه داد: زبان‌گنجشک، اقاقیا، زیتون‌تلخ، بادام وحشی، سنجد، کاج، چندین گونه سرو و ازجمله سرو خمره‌ای، سرو تهران، سرو شیراز ازجمله گونه‌های است که قرار است در هفته منابع طبیعی توزیع شود.
حیدریان با اشاره به اینکه منابع طبیعی موظف به تولید نهال‌هایی است که با شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان سازگاری داشته باشند بیان کرد: به همین سبب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، نهال‌های غیر مثمر را توزیع می‌کند.
وی با اشاره به اینکه نهال‌ها بین مردم و دستگاه‌های اجرایی توزیع می‌شود گفت: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند درخواست رسمی خود از منابع طبیعی نهال موردنیاز خود را اعلام کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان کرد: مردم در هفته منابع طبیعی در درختکاری و کمک به بهبود فضای سبز مشارکت داشته باشند؛ چراکه طرح‌های منابع طبیعی بدون شک با مشارکت مردم بهتر اجرا می‌شود.

حیدریان در پایان خاطرنشان کرد: در هفته منابع طبیعی ۶۰۰ هزار اصله نهال غیر مثمر در استان توزیع می‌شود