۷۰ درصد صادرات استان سمنان وابسته به معدن است

رئیس سازمان صنعت، معدن استان سمنان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد صادرات این استان وابسته به معدن است گفت: مشکلات معادن استان سمنان بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، بهروز اسودی عصر امروز در کارگروه معدن استان سمنان اظهار داشت: صنایع معدنی ۷۰ درصد صادرات سمنان را تشکیل می‌دهد و امروز توجه به رونق این بخش در استان سمنان ضروری است.

وی با اشاره به میزان صادرات محصولات مختلف در استان سمنان بر اساس گزارش گمرک استان اشاره کرد و گفت: درمجموع ۳۰۲ میلیون دلار محصولات مختلف از استان سمنان صادرشده است که بیش از نیمی از این میزان و حدود ۱۲۲ میلیون دلار آن صادرات صنایع معدنی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان کمبود آب و مشکلات زیرساختی را مهم‌ترین موانع صادرات مواد معدنی سمنان دانست.

اسودی با تأکید بر ضرورت توجه به رفع موانع رونق بخش معدن در استان سمنان بیان کرد: بخش معدن استان سمنان در هر سه بخش اکتشاف، استخراج و صنایع معدنی با مشکلاتی مواجه است.

وی وجود موانع از سوی منابع طبیعی، محیط‌زیست و معارضان محلی را سه مشکل بخش معدن استان سمنان در حوزه اکتشاف دانست و بر ضرورت رفع آن تأکید کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به ضرورت فرآوری مواد معدنی در استان اظهار داشت: مشکلاتی مانند کمبود آب سبب شده تا فرآوری مواد معدنی و همچنین صادرات این مواد دچار مشکل شود.

وی از کمبود زیرساخت‌های لازم، وجود معارضان محلی و فرسودگی ماشین‌آلات به‌عنوان بخشی از مشکلات معدن در حوزه استخراج نام برد.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان