۸۴ درصد از بیماران کرونا در سمنان بهبود یافتند

۸۴ درصد از بیماران کرونا در سمنان بهبود یافتند

نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: تا روز ۲۹ اردیبهشت، ۸۴ درصد از بیماران مبتلا به کرونا در جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بهبود یافتند.

وی بیان کرد: مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سمنان به ۵۴۷ نفر رسیده است که از این تعداد، ۴۶۳ نفر مرخص شدند.

وی افزود: رعایت نکات بهداشتی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند همچنان راهکارهای مقابله با این ویروس است.
بیماری کرونا به پایان نرسیده و فراموش کردن این بیماری موجب خطرات بسیار جدی خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنان بخشی از مردم به توصیه‌های مسؤولان حوزه سلامت توجه نمی‌کنند و متأسفانه ترددهای زیاد داخل شهرها وجود دارد که گاهی برخی چندان ضروری نیست.

باید تلاش کرد تا ترددهای بین‌شهری و درون‌شهری به‌طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کند و این می‌طلبد که همراهی خیلی خوبی در داخل شهرها اتفاق بیفتد.

متأسفانه چیزی که امروز شاهد آن هستیم، این است که برخی از مردم همه موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند یا اینکه اوضاع را در خیلی عادی در نظر گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: مردم به‌طور گسترده در محیط‌های بیرونی حضور پیدا کرده‌اند و خواهش می‌کنیم که توجه کنند در خانه ماندن سبب می‌شود تا بتوانیم با فراغ بال بیشتری در هفته‌ها و ماه‌های آینده عمل کرده و در بیرون از منازل ظاهر شویم.

اقدامات خیلی خوبی در سطح ملی و استانی برای کاهش ویروس کرونا انجام شده است و مردم تا امروز همکاری بسیار خوبی داشته‌اند.

دانایی در پایان افزود: همچنان سیر ابتلا به ویروس کرونا در کشور وجود دارد و اگر همراهی‌ها همچنان ادامه یابد، پیش‌بینی می‌شود خیلی زودتر به آنچه شکست ویروس کرونا است، نزدیک شویم.