۸۶ متکدی در استان سمنان جمع آوری شدند

فرماندار سمنان با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های مقابله با تکدی گری در سمنان به بهره‌گیری از ظرفیت بهزیستی برای سامان‌دهی و نظارت متکدیان تأکید کرد و گفت: ۸۶ متکدی در سمنان جمع‌آوری شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید عباس دانایی ظهر امروز در جلسه سامان‌دهی متکدیان سمنان اظهار داشت: وجود تکدی گری در هر شهری چهره شهر را چهره‌ای نامناسب جلوه می‌دهد و باید این مسئله موردتوجه مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح‌های فرهنگی و عملیاتی برای مقابله تکدی گری در سمنان اجرایی می‌شود افزود: در این راستا لازم است از ظرفیت بهزیستی و سازمان‌های مردم‌نهاد برای نظارت و سامان‌دهی متکدیان بهره‌گیری کرد.

فرماندار سمنان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته بالغ ۸۶ متکدی در سمنان جمع‌آوری‌شده است خاطرنشان کرد: جلوگیری از افزایش متکدیان یکی از رویکردهای اصلی فرمانداری سمنان است.

وی تکدی گری را سرآغاز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: تکدی گری ازنظر دستگاه‌های قضایی خلاف قانون به شمار می‌رود و باید برای پیشگیری از این جرم اقدامات لازم را انجام دهیم.

دانایی از اجرای طرح‌های توانمندسازی و آموزش‌های فنی به متکدیان دستگیرشده خبر داد و یادآور شد: سمنان در آینده نزدیک به شهر بدون متکدی تبدیل می‌شود و تحقق این هدف مهم‌ترین رویکرد ما است.

وی ابراز داشت: مردم از کمک‌های بی‌مورد به متکدیان خودداری کنند چراکه حمایت‌های مردم سبب افزایش فعالیت این افراد در سطح شهر می‌شود.

فرماندار سمنان با بیان اینکه مطابق با قانون باید با متکدیانی که قانون‌شکنی می‌کنند و از قوانین اساسی تمکین نمی‌کنند برخورد شود اذعان کرد: متکدیان نباید احساس رفاه و امنیت کنند تا به رفتارهایی که ایجاد هنجارهای اجتماعی می‌شود ادامه دهند.

وی با اشاره به اینکه در مراکزی که متکدیان نگهداری می‌شوند باید دیدگاه اصلاح رفتارهای فرهنگی و اجتماعی ترویج یابد یادآور شد: در خصوص تکدی‌گری، نگاه اجتماعی باید قوی‌تر از نگاه امنیتی باشد و این مهم ما را به دستیابی به اهداف موردنظر سوق می‌دهد.