۱۲۰ بازرس استان سمنان بر عرضه کالا برای نوروز ۹۶ نظارت می کنند

سمنان- ایرنا- رئیس اتحادیه اتاق اصناف استان سمنان گفت: ۱۲۰ بازرس بر نحوه عرضه کالا و ثبت تخلف های احتمالی در بازار این استان همزمان با نوروز ۹۶ نظارت می کنند.
۱۲۰ بازرس استان سمنان بر عرضه کالا برای نوروز ۹۶ نظارت می کنند
علی اکبر صیادجو روز سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: اتحادیه اصناف در کاهش یا افزایش قیمت های محصولات قابل عرضه در بازار استان نقشی ندارد، اما نظارت دقیق بر قیمت های مصوب را همزمان با آغاز خریدهای نوروزی انجام می دهد.
وی با بیان اینکه بازرسی و نظارت دقیق و شفاف و ثبت تخلف قیمت ها می تواند در افزایش خدمات رسانی، همزمان با خریدهای نوروزی اقشار مردم تاثیرگذار باشد، گفت: برنامه های نظارت بر فروشگاه های عرضه محصولات یکی از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از کم فروشی و افزایش قیمت هاست.
صیادجو خاطر نشان کرد: همزمان با آغاز خریدهای نوروزی بیش از ۳۵ فروشگاه کیف و کفش، پوشاک و آجیل و خشکبار با تخفیف ۱۰ درصدی، کالاهای خود را به شهروندان سمنان عرضه می کنند.
رئیس اتحادیه اتاق اصناف استان سمنان با اشاره به ذخیره میوه برای مردم استان سمنان ویژه نوروز ۹۶، اضافه کرد: ۶۵۰ تن سیب و پرتقال هم اکنون در سردخانه ویژه نوروز ۹۶ ذخیره شده است که از ۲۵ اسفند ۹۵ توسط ۳۰ عامل توزیع و واحد صنفی در بخش میوه و تره بار به صورت یارانه ای توزیع می شود.
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه دایمی بهاره و پاییزه به دلیل رکود اقتصادی در بازار باعث کاهش فروش در واحدهای صنفی سمنان می‌شود، گفت: باید برای حمایت بیش از پیش از اصناف استان سمنان تلاش کرد و به جای برپایی نمایشگاه برای فروش های ویژه فصلی پیشنهاد می شود این فروش های ویژه به فروشگاه ها و واحدهای صنفی استان واگذار شود.
رئیس اتحادیه اتاق اصناف استان سمنان ادامه داد: باید با ارایه راهکارهای اقتصادی برای افزایش رونق اشتغال و توان خرید مردم تلاش کرد و اصناف استان از هر رویکردی که باعث خارج شدن بازار از رکود اقتصادی بینجامد استقبال می کنند.
بیش از ۲۵ هزار واحد صنفی در استان سمنان فعال است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان