۲ هزار برنامه در هفته گرامیداشت دفاع مقدس استان سمنان اجرا می شود

سمنان-ایرنا-مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان گفت : ۲ هزار برنامه های مختلف در هفته دفاع مقدس این استان برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، سرهنگ محمدحسن سلامی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به تشکیل ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ریاست استاندار سمنان افزود : در این ستاد ۲۵ دستگاه دولتی عضویت دارند که شماری از این دستگاه ها نقش بسزایی در هشت سال دفاع مقدس داشتند.
وی خاطرنشان کرد : امیدواریم امسال هفته دفاع مقدس در استان سمنان مردمی برگزار شود و نقش ویژه جوانان در این آیین با برنامه باشکوهتری در این حماسه بزرگ تاریخ کشور و در تاریخ انقلاب گام های موفقیت آمیزی برداریم.
استان سمنان در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی اظهار داشت : یکی از راههای مقابله با دشمنان گسترش ارزشهای دفاع مقدس و حضور پیشکسوتان این عرصه در مدارس و دانشگاه ها برای شناساندن این حماسه به نوجوانان و جوانان است.
وی خاطرنشان کرد : جوانان ما نسبت به انقلاب اسلامی وظیفه دارند، هرکس به هرکاری که مشغول است باید به وظایف خود را در مقابل دشمنان عمل کند چرا که دشمنان در گذشته در مقابل ما بودند اما امروز با جنگ فرهنگی علیه ملت ایران حمله کرده اند.
وی بر لزوم هوشیاری و مراقبت بیشتر مردم و به ویژه مسئولان از توطئه های دشمنان تاکید کرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان تصریح کرد : برای نشر ارزشهای دفاع مقدس تاکنون بیش از ۳۶ هزار نفر دانشجو استان سمنان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند و ۲ واحد درسی مربوط به دفاع مقدس را فراگرفته اند.
به گفته وی ۲ واحد درسی آمادگی دفاعی در مقطع تحصیلی اول و دوم متوسطه نیز گنجانده شده است.
سلامی ادامه داد : از سال ۹۲ تا ۹۴ چهار هزار نفر از کارمندان دستگاه های دولتی استان سمنان با ۱۲ ساعت آموزش حین خدمت با معارف حماسه دفاع مقدس آشنا شدند.
وی ادامه داد : همچنین بیش از ۶ هزار نفر به اردوهای راهیان نور در غرب و شمال غرب و مناطق جنگی اعزام شدند که یکی ازسیاست های این اداره کل این است که مردم سفر به مناطق عملیاتی را با وسیله نقلیه خودانجام دهند.
وی با اشاره مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان گفت : این مرکز فرهنگی بزرگترین مرکز فرهنگی شرق کشور است که گام (فاز) اول این مجموعه
تا یکسال آینده به بهره برداری می رسد.
وی تصریح کرد : استان سمنان ۱۳۸ شهید گمنام دارد که در ۳۸ منطقه استان است که اعتقاد داریم که شهدای گمنام باید کانون فعالیت های فرهنگی باشد.
استان سمنان جز سه استان اول شهید پرور کشور است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان