طرح‌های اوقات فراغت در کانون مساجد استان سمنان اجرایی می‌شود

طرح‌های اوقات فراغت در کانون مساجد استان سمنان اجرایی می‌شود

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان گفت: طرح‌های متعدد اوقات فراغت در کانون مساجد این استان اجرایی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا حدادیان پیش از ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: اوقات فراغت سرمایه ارزشمندی است که باید به آن توجه شود و اگر به این موضوع توجه نشود می‌تواند زمینه‌ساز بزه‌های خطرناک در جامعه شود.

وی توجه به مسئله اوقات فراغت جوانان را امری ضروری و مهم برشمرد و افزود: اگر به این مهم توجه جدی نشود می‌تواند زمینه تهدید علیه جامعه و جوانان را فراهم کند.

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به‌ضرورت بهره‌گیری از این فرصت سازنده برای ایجاد شادابی و نشاط در جامعه گفت: باید دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی لازم برای استفاده حداکثری نوجوانان و جوانان از اوقات فراغت را فراهم کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حدادیان با بیان اینکه کانون مساجد استان طرح‌های متعدد اوقات فراغت را در دستور کار دارد افزود: دبیرخانه کانون مساجد با رویکرد تربیتی و توجه به ۳ اصل اثرگذاری، جذابیت و استمرار در تابستان امسال برنامه‌‌ها و طرح‌های مختلفی را برای اوقات فراغت اعضای کانون در دستور کار دارد.

وی با اشاره به برخی اولویت‌های کانون مساجد برای اجرای طرح‌های اوقات فراغت گفت: نشاط و پویایی، فعالیت‌های گروهی، برنامه‌های تربیتی و برنامه‌های آموزشی از مهم‌ترین این اولویت‌ها است.

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان اضافه کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره فرهنگی هنری، اردوهای تفریحی محلی و منطقه‌ای، کوهنوردی، جشنواره بازی‌های بومی و محلی باهدف ایجاد نشاط و پویایی در کانون‌های مساجد استان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حدادیان اضافه کرد: تشکیل گروه‌های سرود، نمایش، گروه‌های مطالعاتی، روزنامه دیواری و گروه‌های امدادی نیز ازجمله‌ فعالیت‌هایی است که در ذیل فعالیت‌های گروهی کانون مساجد استان انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دیدار با خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز برنامه‌ای که در اولویت سوم یعنی برنامه‌های تربیتی به آن پرداخته می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با بیان اینکه اجرای برنامه‌های تربیتی، آموزشی، مهارتی، ورزشی، اردویی و قرآنی از مهم‌ترین برنامه‌های کانون مساجد است تصریح کرد: تمام این برنامه‌ها در دو بخش خواهران و برادران و برای گروه‌های سنی مختلف اجرا می‌شود.

۲۴۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان سمنان فعال است

مسئول دبیرخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان از فعالیت ۲۴۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد این استان خبر داد و گفت: تعداد ۲۲۸ کانون در سامانه سجا ثبت شده و برنامه‌های اوقات فراغت در این ۲۲۸ کانون اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حدادیان خاطرنشان کرد: به‌طور متوسط هر کانون مسجد استان دارای ۶۰ عضو بوده که این اعضا از برنامه‌های مختلف کانون بهره‌مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: سال گذشته تعداد ۱۹ هزار و ۴۹۵ نفر از طرح‌های اوقات فراغت کانون مساجد استان سمنان بهره گرفتند که پیش‌بینی می‌شود امسال نیز همین تعداد در این کلاس‌ها شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم طرح‌های اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری مساجد استان سمنان تا شهریورماه ادامه دارد.