آخرین وضعیت گورخرهای رهاسازی شده در پارک ملی کویر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با تکذیب تمامی شایعات درباره فرار گورخرهای منتقل شده به پارک ملی کویر، از رهاسازی این گورخرها در این منطقه حفاظت شده خبر داد و آخرین وضعیت این گونه با ارزش حیات وحش را تشریح کرد.
عباسعلی دامنگیر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: گورخرهای رهاسازی شده در پارک ملی کویر مرکزی از هر نظر در وضعیت مطلوب و پایدار قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه این گورخرها که با هدف احیای مجدد در پارک ملی کویر به این منطقه منتقل شده‌اند؛ به منظور تطبیق با شرایط جدید از محدوده قرنطینه رهاسازی شده‌اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه براساس گزارش از پارک ملی کویر مرکزی، گورهای رهاسازی شده در این پارک ملی در وضعیت خوبی قرار دارند عنوان کرد: حتی با وجود رهاسازی این گورخرها از محدوده قرنطینه، این حیوانات با ارزش برای تعلیف به داخل محدوده قرنطینه آمده و پس از آن نیز دوباره به بیرون رفت‌وآمد می‌کنند.

وی با رد شایعات روزهای اخیر مبنی بر فرار گورخرهای ایرانی از محدوده قرنطینه عنوان کرد: شهروندان و علاقه‌مندان به حیات وحش و محیط زیست می‌بایست اخبار موثق را از منابع موثق خبری و رسانه‌ای دریافت کنند.