افتتاح  بزرگ‌ترین پارک موزه دفاع مقدس شرق کشور در سمنان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: بزرگ‌ترین پارک موزه دفاع مقدس شرق کشور در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سرهنگ محمدحسن سلامی در نشست هیئت‌امنای مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس این استان اظهار داشت: تاکنون ۲۴۰ میلیارد ریال برای تکمیل این پارک موزه بزرگ هزینه شده است.
وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس سمنان با دستور مستقیم رهبری معظم انقلاب احداث‌شده است افزود: ۱۸۰ میلیارد ریال از اعتبارات هزینه شده در مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس سمنان از سوی دفتر رهبری معزز انقلاب تأمین‌شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه تنها سه پارک موزه دفاع مقدس و ازجمله پارک موزه استان سمنان با دستور مستقیم معظم له احداث‌شده خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب تأکید بسیاری بر توجه به فرهنگ دفاع مقدس و نشر ارزش‌های دفاع مقدس دارند.
وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان ازجمله زیباترین پارک موزه‌های طراحی‌شده در کشور است گفت: موقعیت ویژه پارک موزه و قرار گرفتن در مسیر عبور میلیونی زوار و مسافران اهمیت این مرکز را بیشتر می‌کند.
سلامی به نقش مهم رزمندگان استان سمنان در دفاع مقدس اشاره و خاطرنشان کرد: تنها در ماه‌ اسفند این استان سرافراز ۲۸۷ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی زنده ‌نگه‌داشتن یاد شهدا را در ایستادگی ملت ایران مهم و مؤثر ارزیابی و تصریح کرد: باید فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل‌های جوان‌تر منتقل کنیم.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با بیان اینکه یادمان ۳۰ درصد شهدای گمنام تکمیل‌نشده افزود: همگی این یادمان‌ها تا خردادماه سال آتی تکمیل خواهند شد.
وی از مشارکت خیرین در ساخت یادمان‌های شهدای گمنام استان خبر داد و اضافه کرد: ۷۰ درصد از یادمان‌های شهدای گمنام این استان با محوریت مردم و خیرین استان تکمیل‌شده است.