افتتاح ۶۳۶ پروژه، طی دهه فجر در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: ۶۳۶ پروژه در دهه فجر در استان سمنان افتتاح می‌شود که توسعه متوازن طرح‌ها در سطح استان در نظر گرفته‌شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر در نشست شورای سیاست‌گذاری چهلمین سالگرد بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح دهه فجر در استان سمنان اظهار داشت: برای افتتاح ۶۳۶ پروژه طی دهه فجر در استان سمنان ۴۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه تعداد پروژه با ۴۰ طرح محرومیت‌زدایی ۴۱۷ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است خاطرنشان کرد: ۹۵ پروژه بااعتبار ۱۹۱ میلیارد تومان در استان سمنان کلنگ زنی می‌شود.
استاندار سمنان با بیان اینکه در پروژه‌های دهه فجر تلاش شده تا توسعه متوازن در تمام استان سمنان در نظر گرفته شود خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه‌ها و نهادها در میان مردم حضور می‌یابند.
آشناگر به دستاوردهای حوزه پزشکی استان سمنان اشاره کرد و گفت: در سطح استان ۷۴ پزشک فعالیت داشتند که امروز این رقم به ۵۰۰ پزشک می‌رسد.
وی با مقایسه تعداد معادن فعال در استان سمنان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و امسال افزود: تعداد معادن قبل از انقلاب ۳۸ فقره بود که این تعداد امروز نزدیک به ۲۵۰ معدن رسیده است.
استاندار سمنان با بیان اینکه تعداد کارخانه‌های استان یک هزار و ۸۰۰ باب هستند تصریح کرد: قبل از انقلاب تعداد واحدهای صنعتی تنها ۲۳۴ واحد بوده است.
آشناگر بیان کرد: بخش کشاورزی، ارزش‌افزوده تولیدات کشاورزی قبل انقلاب در استان تنها ۲۰۰ میلیون تومان بود و اکنون چهار هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه شاخص امید به زندگی پیش از انقلاب در سطح استان سمنان ۵۶ سال بود که امروز این مقوله نزدیک به ۸۰ سال رسیده است.
استاندار سمنان یکی از ضرورت‌ها را در جامعه امیدآفرینی، تحکیم وحدت و همبستگی و برادری بین همه گروه‌های سیاسی برشمرد و خاطرنشان کرد: برای اداره و آینده کشور و امید نسل جوان باید با وحدت و همدلی کار را دنبال کنیم.