اولین پارک هوشمند کودکان کشور در سمنان آماده بهره‌برداری است

به گزارش ایمنا، سیدمحمد ناظم رضوی، شهردار سمنان اظهار کرد: پارک هوشمند سمنان به صورت سرپوشیده و در محیط کروی شکل در ورودی بوستان کوشمغان قرار دارد و می‌تواند به یکی از پرطرفدارترین اماکن بازی ویژه کودکان قرار گیرد.

وی افزود: امروز خانه‌ها به صورت آپارتمانی است و پیشرفت فناوری‌هایی مانند گوشی همراه هوشمند باعث شده کودکان در خانه و بدون تحرک با ابزارهایی مانند تبلت و گوشی هوشمند سرگرم شوند و این پارک هوشمند یک محل بازی ترکیبی است که علاوه بر ایجاد تحرک با استفاده از فن آوری های نوین و با تاکید بر استفاده از گوشی تلفن همراه و تبلت، بازی‌های متنوع، جذاب و آموزنده ای را برای کودکان فراهم کند.

وی ادامه داد: بازی‌های واقعیت مجازی در پارک هوشمند سمنان با تاکید بر آموزش‌های شهروندی فرهنگی و علمی برای کودکان طراحی شده و در بخشی نیز بازی ورزشی در نظر گرفته شده است.

روش بازی‌ها در این پارک به گونه‌ای است که در ابتدا نرم افزاری کم حجم بر روی تلفن همراه و یا تبلت کودک نصب می‌شود و پس از ورود به پارک مراحل مختلف را طی می‌کند، در مرحله اول وارد جنگلی با ۱۰ حیوان می‌شود که به شکل فیزیکی ساخته شده است و زمانی که کودک دوربین گوشی را به سمت این حیوانات می‌گیرد آن حیوان به شکل سه بعدی حاضر می‌شود و شروع به معرفی خود و صحبت کردن با کودک می‌شود.

مراحل مختلف این پارک با شیوه گرفتن دوربین بر اشیا ساخته شده و متحرک شدن شکل سه بعدی آن در صفحه گوشی یا تبلت برای کودک جذابیت‌های بسیاری را به همراه دارد.

وی ادامه داد: مراحل رشد گیاه، حوضچه دلفین‌ها، شهر خوراکی‌ها، آموزش نماز، پرتاب توپ و آشنایی با منظومه شمسی از جمله قابلیت‌های دیگر پارک هوشمند کودک سمنان است.

این پارک سرپوشیده در داخل بوستان کوشمغان قرار دارد و به زودی طرح‌های آموزشی نیز در فضای باز این بوستان برای کودکان ایجاد می‌شود تا مجموعه کامل‌تر به بهره بردای برسد، همچنین در کنار استخر کوشمغان نیز مکان تفریحی پذیرایی برای استراحت خانواده‌ها و ورود به باغ راه‌های این منطقه در حال ساخت است.