بازدید بیش از ۷۴ هزار مسافر از اماکن تاریخی و گردشگری سمنان

فرماندار سمنان با بیان اینکه بیش از ۷۴ هزار مسافر از اماکن تاریخی و گردشگری سمنان بازدید کردند گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون میزان اسکان دهی به زائران و مسافران در مرکز استان ۲۳۰ درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید عباس دانایی ظهر امروز در دومین جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان سمنان اظهار داشت: توسعه صنعت توریسم و رونق‌بخش گردشگری همواره به‌عنوان یکی از اولویت‌های مهم دولت برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مهم سمنان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بالغ‌بر ۳۷ هزار مسافر و زائر در مراکز اسکان دائمی و موقت سمنان اسکان دهی شدند.

فرماندار سمنان از رشد ۲۳۰ درصدی اسکان دهی در سمنان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت میزان بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری و مذهبی این شهرستان با رشد ۲۷ درصدی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه درمجموع در این مدت بیش از ۷۴ هزار مسافر و گردشگر داخلی و خارجی از این اماکن و ظرفیت‌های گردشگری بازدید کردند تصریح کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری سمنان به عموم مردم در خارج از استان از مهم‌ترین رویکردهای ما در این ستاد بوده است.

دانایی با اشاره به ساخت و احداث نمازخانه‌های بین‌راهی و اقامتگاه تأکید کرد: بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان برای طراحی اپلیکیشن اطلاع‌رسانی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری سمنان در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز داشت: افزایش میزان ماندگاری مسافران در سمنان از دیگر اهداف مهمی است که از سوی مسئولان این ستاد در ایام تابستان پیگیری می‌شود.

فرماندار سمنان ارائه خدمات ارزان‌قیمت و باکیفیت به مسافران را از دیگر راهکارهای مهم برای جذب گردشگر به این منطقه برشمرد و اضافه کرد: جلب رضایت عموم مردم بستر لازم برای تبدیل‌شدن استان سمنان از معبر به مقصد گردشگری را فراهم می‌کند.