برخورد جدی با عرضه کنندگان میوه و گوشت گران در استان سمنان

اعضای تنظیم بازار استان سمنان برای بررسی برخورد با افزایش قیمت میوه و گوشت قرمز تصمیمی گیری کردند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دبیر ستاد تنظیم بازار استان سمنان در جلسه این ستاد گفت: قیمت میوه در این استان نسبت به سایر استان‌ها بیشتر است که برای رفع این مشکل مقرر شده با همکاری فرمانداری و زیر نظر تعزیرات حکومتی ، بازارچه‌های میوه به صورت دائمی و موقت با عرضه میوه ۲۰ درصد کمتر از قیمت بازار دایر شود.
سید حسن میرعماد افزود: قیمت گوشت در دامغان و شاهرود هم بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان افزایش یافته که فرمانداران موظف شدند با تشکیل جلسات و تمهیدات ویژه از افزایش قیمت گوشت نیز جلوگیری کنند.
میر عماد همچنین میزان ذخایر برخی کالاها در استان سمنان را اعلام کرد و گفت : پنج هزار و ۱۰۰ تن ، چهار هزار و ۲۰۰ تن جو ، ۱۸۵ تن کنجاله سویا، ۱۶ هزار و ۶۰۰ تن گندم، ۱۱ هزار تن شکر و شش هزار و ۵۰۰ تن برنج در انبارهای استان سمنان وجود دارد .
به گفته وی ، در ماه مبارک رمضان ، هزار و ۴۲۸ تن شکر و دو هزار و ۲۶۴ تن برنج در استان سمنان عرضه شده است.
وی در ادامه از تشدید نظارت بر بازار خبر داد و گفت: از بازرسی ۱۹۶۳ واحد صنفی ، ۱۳۲ پرونده با تخلفات ارائه نکردن فاکتور، درج نکردن قیمت روی محصولات و گران فروشی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
معاون اقتصادی استاندار سمنان هم با تاکید بر اینکه واحدهای صنفی و‌ میوه تره بار بدون مجوز کسب باید هر چه سریعتر پلمپ شوند گفت : غرفه های عرضه مستقیم در بازار های میوه باید مدیریت شود تا قیمت میوه ها کاهش یابد.
حشمت الله عسگری افزود : یکی از عوامل گرانی میوه ، واحدهای صنفی و میوه تره باری هستند که در داخل شهر ها به عمده فروشی مشغولند.
وی تصریح کرد: بخشی ‌از‌ مدیریت بازار‌ میوه نیز بر عهده خود مردم است و صدا و سیما هم به خرید و نقش مردم در تنظیم بازار کمک می کند

منبع: خبرگزاری صداوسیما