افتتاح کتابخانه باران با حضور خالق قصه های مجید

شهردار سمنان از حضور هوشنگ مرادی کرمانی برنده معتبرترین جایزه کتاب کودک جهان در سمنان برای افتتاح دومین کتابخانه تلفنی شهرداری سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سمنان،حسین موسوی گفت: افتتاح کتابخانه باران در این شهر با حضور هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده پرآوازه کشورمان ۱۷ شهریورماه در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در میدان پدران آسمانی برگزار می شود.

وی اظهار داشت:کتابخانه باران ویژه سالمندان سمنانی است و با راه‌اندازی آن فضای فرهنگی درخوری برای این سرمایه‌های معنوی در سمنان ایجاد می‌شود.

شهردار سمنان با تمجید از مرادی کرمانی خالق”قصه‌های مجید”گفت: حضور نویسندگان، شاعران و هنرمندان به‌نام و برجسته در برنامه‌های فرهنگی زمینه و انگیزه لازم برای شکوفایی استعدادهای جوان را در شهرستان‌ها فراهم می‌کند.

موسوی با اشاره به تجربه موفق کتابخانه تلفنی رنگین کمان در شهر سمنان گفت: در حال حاضر کتابخانه رنگین‌کمان با بیش از ۱۱ هزار عضو در مجموعه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان فعالیت دارد و به کودکان و نوجوانان این شهر خدمات رایگان فرهنگی ارائه می‌دهد.

وی درباره نحوه فعالیت کتابخانه رنگین کمان اظهار کرد: کتاب درخواستی از طریق این کتابخانه پس از تماس شهروندان از طریق پیک در درب منزل آنها تحویل و پس گرفته می شود و نیازی به مراجعه شهروندان نیست و کتابخانه باران هم به همین شکل فعالیت خواهد داشت

شهردار سمنان با اشاره به جایگاه فرهنگ کتاب و مطالعه در فرهنگ ایرانی-اسلامی تصریح کرد: متاسفانه باوجود تاکید صریح دین مبین بر تعقل، تفکر و شناخت و دانش، کشور ما در چند دهه اخیر با فقر مطالعاتی روبرو است و سرانه کتابخوانی در ایران با پیشینه و دیرینگی فرهنگی این دیار تطابق چندانی ندارد.

موسوی بر لزوم بسترسازی لازم برای ارتقاء فرهنگ کتاب و مطالعه در فضای شهری تاکید کرد و افزود: باوجود اینکه سمنان، هم از فرهنگ والایی در این حوزه برخوردار است و هم زیرساخت‌های خوبی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی دارد اما سرانه مطالعه و میزان کتابخوانی آن تفاوت چشمگیری با دیگر نقاط کشور ندارد.

این مدیر ارشد شهری، با اذعان به اینکه شهرداری توجه ویژه به حوزه‌های فرهنگی را از رسالت‌های خود می‌داند افزود: شهرداری سمنان با راه‌اندازی طرح‌هایی همچون کتابخانه تلفنی باران و رنگین کمان ، برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های متعدد فرهنگی و هنری و… می‌کوشد به غنای فرهنگی در این حوزه نیز کمک کند.

شهردار سمنان تصریح کرد: رفع مشکلات فرهنگی می تواند به رفع مشکلات ما در دیگر حوزه‌ها نیز کمک شایانی کند.

هوشنگ مرادی کرمانی که در بین عموم مردم بیشتر به نویسنده قصه‌های مجید شهرت دارد تاکنون کتاب‌های متعددی نوشته که بسیاری از آنها توسط فیلمسازان برجسته ایرانی به تصویر کشیده شدند. مرادی کرمانی برنده معتبرترین کتاب کودک جهان، کریستین اندرسن” و از مفاخر ادبی کشور است.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان