بنیاد برکت در استان سمنان ۱۰۰۰ شغل ایجاد می کند

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امسال ۳۰۰ طرح اشتغال زایی را با ایجاد ۱۰۰۰ شغل در روستاهای شهرستان‌های گرمسار و آرادان استان سمنان راه‌اندازی می‌کند .
در ادامه‌ی ایجاد نهضت اشتغال‌زایی و تحقق سیاست‌های ابلاغی ستاد اجرایی در رفع محرومیت، توانمندسازی اقتصادی و توسعه‌ عادلانه‌ امکانات و فرصت‌ها در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور، ۳۰۰ پروژه‌ اشتغال‌زایی در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) با ظرفیت ایجاد یک‌هزار شغل در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود. براساس این گزارش، این تعداد طرح اشتغال‌زایی به‌طور مشخص در ۱۰۰ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان به عنوان نقاط هدف ایجاد اشتغال بنیاد برکت تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. این تعداد طرح اشتغال‌زایی با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه و در رسته‌های شغلی‌ هم‌چون: دام سبک و سنگین، پرورش مرغ بومی، زنبور عسل، صنایع دستی، دانش‌بنیان و مشاغل خدماتی به بهره‌برداری می‌رسد.
بنا به اعلام این بنیاد سه تسهیل‌گر و یک مجری، فرآیند اشتغال‌زایی را در ۱۰۰ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تمام یک‌هزار شغل پیش‌بینی شده تا پایان سال ۹۸ راه‌اندازی شود. هم‌چنین بنیاد برکت در نظر دارد برای سال آینده علاوه بر افزایش تعداد شهرها و روستاهای تحت پوشش در استان سمنان، تعداد رسته‌های شغلی را به ۴۰ رسته برساند .