زنگ خطر کرونا در استان با قرمزشدن وضعیت گرمسار

طبق تازه‌ترین اعلام سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز جمعه، گرمسار در رنگ‌بندی کرونایی استان سمنان به رنگ قرمز درآمد.

به گزارش ایرنا، بر اساس رنگ‌بندی سامانه ماسک وزارت بهداشت، گرمسار غربی‌ترین شهرستان استان سمنان و در همسایگی استان تهران از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر کرد و زنگ خطر تغییر رنگ در استان سمنان به صدا درآمد.
قرمزشدن وضعیت کرونایی گرمسار تنها تغییر در رنگ‌بندی کرونایی استان سمنان بود و اکنون شهرستان‌های سمنان، شاهرود، مهدیشهر، دامغان در وضعیت نارنجی قراردارند.
شهرستان‌های میامی، سرخه و آرادان نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
نوید دانایی، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان امروز درباره آرین آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه در ۶ شهرستان استان سمنان گفت: مجموع بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کووید-۱۹ در مجموعه تحت پوشش دانشگاه از مرز ٢٩ هزار نفر گذشت.

۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه بستری شدند.
تعداد شهرستان‌های قرمز کرونا به ۱۴۳ شهر افزایش یافت.

به گزارش روز جمعه ایرنا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علاوه بر شهرهای قرمز قبلی، از ۱۹ تیر شهرستان های خوی (آذربایجان غربی)، اردبیل (استان اردبیل)، آران و بیدگل و خمینی‌شهر (اصفهان)، دره‌شهر (ایلام)، بروجرد (چهارمحال و بختیاری)، قوچان (خراسان رضوی)، هندیجان (خوزستان)، گرمسار (سمنان)، ممسنی (فارس)، آق‌قلا، کردکوی، گالیکش و گرگان (گلستان)، بندر انزلی، رودبار و رودسر (گیلان)، دلفان و سلسله (لرستان)، بهشهر، جویبار، رامسر و فریدونکنار (مازندران)، دلیجان و محلات (مرکزی) در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند.

براساس آخرین آمار رنگ‌بندی، ۱۴۳ شهرستان قرمز، ۱۸۶ شهرستان نارنجی و ۱۱۹ شهرستان زرد در کشور وجود دارد و وضعیت هیچ شهری آبی نیست.

سه هزار و ۴۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۲۴ میلیون و۲۷۶ هزار و ۴۰۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.