تبدیل خانه‌های تاریخی سمنان به فروشگاه صنایع‌دستی

حمیدرضا دوست‌محمدی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از برنامه ریزی برای تبدیل خانه‌های تاریخی سمنان با مشارکت شهرداری و شورای شهر سمنان به فروشگاه و کارگاه صنایع‌دستی خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: در جلسه هم‌اندیشی ایجاد بازارچه‌های فروش صنایع‌دستی هنرمندان استان سمنان با حضور سرپرست فرمانداری سمنان، رئیس شورای شهر سمنان، معاون شهردار سمنان و … مقرر شد، فهرست خانه‌های تاریخی قابلیت‌دار برای تبدیل به فروشگاه صنایع‌دستی، توسط شهرداری سمنان اعلام شود.

این جلسه بر اساس دستور استاندار سمنان مبنی بر ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در هشت شهرستان استان و هم‌اندیشی ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی با توجه به ظرفیت‌های موجود تشکیل شد.

دوست‌محمدی ادامه داد: در این جلسه پس از تشریح موضوع و برنامه‌های میان‌مدت و کوتاه‌مدت و بلندمدت در حوزه صنایع‌دستی، ظرفیت‌های موجود در شهر سمنان در زمینه ایجاد فروشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی بررسی شد.

وی گفت: در زمینه موضوع شب بازارهای صنایع‌دستی و فضاهای بازارچه موقت نیز تصمیماتی اتخاذ و مقرر شد با برگزاری جلسات تکمیلی نسبت به موضوعات مطرح شده تصمیمات کارشناسی و مدیریتی لازم اخذ شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان ابراز امیدواری کرد: تشکیل این جلسات و پرداختن به موضوعات اقتصاد صنایع‌دستی با هدف ایجاد زیرساخت‌های تولید و ارائه محصولات بومی گامی بلند برای توسعه شهرستان سمنان خواهد بود.

دوست‌محمدی گفت: ایجاد بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی گامی بلند در زمینه ایجاد فرصت برای حضور مشاغل خانگی و هنرمندان است.