رتبه دوم کنکور زبان‌های خارجی

گروه استان‌ها- رتبه دوم کنکور زبان‌های خارجی سال ۹۷ گفت: روزانه ۸ ساعت مفید درس می‌خواندم و حضور پدر و مادرم تأثیر مثبتی در تأمین آرامش و کسب رتبه کنکور من داشت.
پریسا علاوی طوسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان درباره شیوه درس خواندن و رمز موفقیت خود در کنکور سراسری زبان خارجی اظهار داشت: تا حد ممکن روی کتاب‌های درسی و درک مفاهیم پایه‌ای تمرکز کردم.

وی با بیان اینکه خیلی زیاد به جزوه و اطلاعاتی که معلمان مدرسه می‌دادند متکی نبودم تصریح کرد: معلمان مدارس اطلاعات پراکنده و زیادی را در مباحث درسی ارائه می‌کردند و من برای کنکور پایه علمی را تقویت می‌کردم و به تست‌زنی می‌پرداختم.

این داوطلب برتر کنکور سراسری زبان خارجی با اشاره به اینکه بیش از هر چیزی در اواخر روزهای باقی‌مانده تا کنکور تست می‌زدم افزود: درک مفاهیم پایه‌ای برای تست‌زنی مهم‌ترین رمز موفقیت من در درس خواندن برای کنکور بود.

وی افزود: به‌گونه‌ای به مطالعات کتاب‌های درسی می‌پرداختم که تمام مفاهیم لازم را برای تست زدن درک کنم و سپس کتب کمک‌درسی و تستی را مطالعه می‌کردم.

علاوی طوسی با اشاره به اینکه روزانه ۸ ساعت درس می خواندم تأکید کرد: در روزهای آخر ۶ ساعت از زمان درس خواندنم را برای تست زدن اختصاص می‌دادم و بالغ‌بر ۲ ساعت را برای مرور درس‌های عمومی اختصاص دادم.

وی با بیان اینکه در مدرسه فرزانگان سمنان تحصیل می‌کردم ابراز داشت: کلاس‌های فوق‌برنامه مدرسه اساتید خوبی داشت و از این کلاس‌ها برای ارتقای وضعیت تحصیلی خود به‌خوبی استفاده کردم.

رتبه دوم کنکور سراسری زبان خارجی در ادامه تأکید کرد: حضور و تأمین آرامش من از سوی خانواده تأثیر مثبتی را برای ترغیب شدن به درس خواندن داشت و قطعاً در کسب رتبه برتر کنکور نیز تأثیر داشت.

وی با بیان اینکه پدر و مادرم هر دو دارای فوق تخصص پزشکی هستند اضافه کرد: مادرم فوق تخصص جراحی داخلی و پدرم فوق تخصص پاتولوژی است که تحصیلات آن‌ها من را همواره برای درس خواندن تشویق می‌کرد.

علاوی طوسی با بیان اینکه من تنها فرزند این خانواده هستم از کسب رتبه دوم کنکور سراسری ابراز خرسندی کرد و خداوند متعال را شاکر شد و گفت: موقع که این خبر به من رسید من کلاس تابستانی بودم و از صداوسیما با مادرم تماس گرفتند و سپس مادرم با خوشحالی این خبر را به من داد.

این رتبه برتر کنکور سراسری سال ۹۷ در توصیه‌ای به دانش‌آموزان کنکوری سال آینده بیان کرد: دانش‌آموزان باید از حواشی کنکور و درگیر شدن در رقابت‌های کنکوری بپرهیزند و تنها به هدف اصلی خود برای سربلندی در کنکور تمرکز کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در کلاس‌های آموزشی متعدد نمی‌تواند در کنکور تأثیر به سزایی داشته باشد و تنها خود دانش‌آموز در این راستا نقش‌آفرین است و باید با اتکا به پایه‌های علمی و بهره برداری از آن‌ها در تقویت مهارت تست‌زنی اقدام کنند.

ستاره سلطانی مادر این رتبه برتر کنکور سراسری نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: آخرین مسافرت من و خانواده‌ام تابستان سال گذشته بود و پس‌ازآن پریسا درس خواندن و تست‌زنی ویژه کنکور را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته از مسافرت‌ها و مهمانی‌های غیرضروری پرهیز کردیم افزود: حفظ آرامش فرزندم و ایجاد فضایی مناسب برای او که بتواند در سکوت و آرامش خاطر درس بخواند مهم‌ترین اولویت من بود.

مادر این رتبه برتر کنکور سراسری در ادامه با بیان اینکه در این مدت حجم کارهای فوق‌برنامه خود را کاهش دادم تصریح کرد: از فروردین امسال هفته‌ای دو روز در مطب خود حضور داشتم و در ماه آخر حضور در مطب و تعداد عمل‌های جراحی را کاهش دادم و تقریباً از خانه بیرون نرفتم. سعی کردم با حضور در خانه فضای مناسب را برای فرزندم ایجاد کنم تا بتواند با آرامش به‌مرور درس‌های کنکور بپردازد.

سلطانی با اشاره به اینکه پریسا نیازی به تشویق نداشت و تمام فعالیت‌های درسی خود را به‌موقع و با برنامه‌ریزی انجام می‌داد اذعان کرد: حضور من برای آموزش به او خیلی کم بود و بیشتر مطالب را بامطالعه کتب درسی فراگیری می‌کرد.