سمنانی‌ها ۷ میلیارد ریال در چهار طرح فصلی کتاب خریدند

ابوالفضل صادقی نژاد، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: بیش از هفت میلیارد ریال کتاب با برگزاری چهار دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها در قالب طرح‌های فصلی فروش کتاب در سال ۱۳۹۹ در این استان به فروش رفت.

به گزارش ایرنا، صادقی نژاد روز شنبه به رسانه ها گفت: فروش این میزان کتاب در قالب طرحهای بهارانه، تابستانه، پائیزه و زمستانه کتاب با مشارکت کتابفروشی های استان سمنان انجام شد.

وی یادآور شد: در طرح بهارانه بیش از یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون ریال، در طرح تابستانه ۲ میلیارد ریال، در طرح پائیزه بیش از یک میلیارد و ۹۴۱ میلیون ریال و در طرح زمستانه افزون بر یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال کتاب، به علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در این استان عرضه شد.

صادقی نژاد با بیان اینکه در این طرحها ۱۰ کتابفروشی در شهرهای مختلف استان سمنان مشارکت و همکاری داشتند اضافه کرد: این کتاب فروشی ها در این مدت در مجموع بیش از ۱۷ هزار جلد کتاب عرضه کردند.

وی گفت: در قالب طرحهای توزیع یارانه ای کتاب هر متقاضی با ارائه کارت ملی می توانست تا سقف ۱.۵ تا ۲ میلیون ریال کتاب با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کند و این طرح ها مشوقی برای خرید کتاب و تقویت صنعت نشر و ترویج فرهنگ کتابخوانی بود.
در طرح های فصلی کتاب برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شرایط شیوع و گسترش ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، خریدهای غیرحضوری نیز با ثبت اطلاعات مربوطه از سوی کتابفروشی ها پوشش داده شد.

با برگزاری چهار دوره طرح توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌ها در قالب طرح‌های فصلی فروش کتاب در سال ۱۳۹۹، در مجموع یک میلیون و ۷۱۲ هزار و ۲۳۹ نسخه کتاب به ارزش ۷۲۴ میلیارد ریال در کشور به فروش رسید.