مبلمان شهری در شهر سمنان «نو» می‌شود

شهردار سمنان از خرید مبلمان شهری جدید برای نصب در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حسین موسوی با اشاره به برگزاری مناقصه خرید تجهیزات جدید برای نوسازی مبلمان شهری بیان کرد: ست ورزشی ویژه معلولان و بزرگ‌سالان، مجموعه بازی پلی‌اتیلن کودکان، نیمکت استراحتگاهی چدنی و فلزی، کف‌پوش ضربه‌گیر گرانولی مخصوص زمینه‌ای بازی برای هشت هزار مترمربع از شهر سمنان، برج‌های نوری و چراغ‌های پارکی ازجمله تجهیزاتی است که برای این مهم خریداری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زیباسازی سیما و منظر شهری موردتوجه ویژه شهرداری سمنان است خاطرنشان کرد: بازپیرایی فضای سبز و نقاشی روی دیوارهای شهری نیز از دیگر برنامه‌های شهرداری سمنان در این راستاست.

برگزاری دوره ایمنی و آتش‌نشانی برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سمنان

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان از برگزاری دوره ایمنی و آتش‌نشانی برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد.

آتش پاد سوم سعید اسمعیل پور گفت: در این دوره آموزشی که روز یکشنبه دوم آبان ماه با حضور بیش از ۷۰ نفر از کارکنان و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

وی دراین‌باره گفت: شرکت‌کنندگان با مهارت‌های ایمنی و اطفای حریق، انواع حریق و نحوه مواجهه با آن، انواع خاموش‌کننده‌ها و روش استفاده از آنها و نیز کاربرد انواع استوانک‌های اطفای حریق آشنا شدند.

اسمعیل پور در خصوص هدف از اجرای این دوره‌ها بیان کرد: این دوره‌ها به‌منظور ارتقای سطح آگاهی کارکنان در ایمنی و آتش‌نشانی، ارتقای سطح دانش و توان حرفه‌ای شرکت‌کنندگان در هنگام مواجه با آتش‌سوزی ناشی ساختمان‌ها، انبارها و کلاس آموزشی آتش‌نشانی (اطفای حریق) برگزارشده است.

بازدید میدانی و بازرسی از پروژه‌های منطقه ۱ شهر سمنان تشدید می‌شود‌

شهردار منطقه یک سمنان با اشاره به اینکه بازدید میدانی و بازرسی از پروژه‌های این منطقه از شهر سمنان تشدید می‌شود گفت: ‌در حوزه شهرسازی منطقه ۱ شهر سمنان، شکایت مردمی بررسی و رسیدگی می‌شود.

حمید قاسمی اظهار داشت: بر این اساس، چندین مورد از شکایت‌های مردمی موردبررسی قرارگرفته و بازرس شهرسازی برای بررسی بیشتر به محل اعزام شد.

وی گفت: بر اساس ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها، بناهای مخروبه و غیرمتناسب با وضع محل و یا ساختمان‌های نیمه‌کاره که منافی پاکی و پاکیزگی و زیبایی شهر هستند شناسایی و اخطار کتبی به مالکین داده خواهد شد.

قاسمی خاطرنشان کرد: باهدف ایجاد ارتباط با شهروندان و بررسی و رفع مشکلات آنها، در بازدید بازرس شهرسازی از سطح شهر، زمین‌های بدون حصار و بناهای مخروبه شناسایی و به مالکین اخطار کتبی داده شد.

مسئول آموزش شهرداری سمنان منصوب شد

در حکمی از سوی شهردار سمنان مصطفی اصلاحی به‌عنوان مسئول آموزش شهرداری سمنان منصوب شد.

در حکم حسین موسوی خطاب به مصطفی اصلاحی آمده است: امید است با استعانت از درگاه ایزد منان، زیر نظر اداره امور اداری و با بهره‌گیری نظام‌مند از ظرفیت‌های موجود و رعایت قوانین و مقررات و همسوسازی برنامه‌های توانمندسازی کارکنان شهرداری با اهداف و برنامه‌های نظام آموزشی، بستر مناسب جهت توانمندسازی کارکنان با برنامه‌ریزی و برگزاری آموزش‌های کاربردی و مهارتی فراهم شود.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان