محورهای ارتباطی استان سمنان لغزنده و ترافیک روان است

سمنان – ایرنا – رئیس پلیس راه استان سمنان با اشاره به بارش باران از عصر روز سه شنبه در این استان گفت : بیشتر محورهای ارتباطی این استان لغزنده و ترافیک روان است.

محورهای ارتباطی استان سمنان لغزنده و ترافیک روان است
سرهنگ حسن خسروجردی سه شبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود : ترافیک در محورهای ارتباطی این استان با توجه تعطیلی امروز و بازگشت مردم از تفرجگاه ها و شهرشان ها به محل سکونت خودد، روان گزارش شده است.

وی از مسافران خواست تا قبل از سفر از وضعیت تردد محورهای ارتباطی استان مطلع شوند‌ و نسبت به کاهش دید به دلیل بارندگی دقت لازم را در رانندگی داشته باشند.

خسروجردی با تاکید بر رعایت فاصله طولی بین خودروها ، خاطرنشان کرد: فاصله بین خودروها در هوای بارانی نیز برای کنترل هرچه بهتر خودرو به دلیل لغزندگی جاده در نظر گرفته شود.

سرهنگ خسروجردی واژگونی خودرو را علت بیش از ۶۰ درصد سوانح رانندگی در این استان برشمرد و گفت : سرعت غیرمجاز یکی دیگر از دلایل عمده واژگونی خودروها در این استان است و رانندگان باید با آرامش و تدبیر در جاده های استان تردد کنند.

رئیس پلیس راه استان سمنان تصریح کرد : کاهش سوانح رانندگی فقط با کیفیت بخشی سامانه های نظارتی ایجاد نمی شود و باید رانندگانی که قصد سفر به نقاط مختلف کشور را دارند، قانونمداری و احترام به حقوق دیگران را در اولویت قرار دهند.

پلیس راه استان سمنان با ۴۰ دوربین سرعت سنج ثابت، بر تردد خودروها در محورهای ارتباطی استان نظارت دارد.
سالانه دست کم ۲۰ میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند.

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان