هشدار پلیس درباره احتمال مسدود شدن جاده ها

رییس پلیس راه کشور درباره احتمال مسدود شدن دوباره محورهای مواصلاتی کشور با موج جدید بارندگی ها هشدار داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار محمدحسین حمیدی پس از بازدید از محورهای استان سمنان گفت: بر اثر بارندگی های روزهای گذشته ۳۰ محور اصلی و فرعی در کشور به دلیل طغیان رودخانه ها، جریان سیلاب و ریزش کوه بسته شده بود که با تلاش همه دستگاه های خدمات رسان بیشتر این محورها بازگشایی شده است.
سردار محمد حسین حمیدی افزود: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و بارش های جدید ، این اتفاق ممکن است تکرار شود بنابراین مسافران باید با برنامه ریزی و هدفمند سفر کنند.
رییس پلیس راه کشور با تاکید به اینکه محور شاهرود _ آزادشهر تا اطلاع ثانوی به علت خطر ریزش کوه بازگشایی نخواهد شد گفت : در استان سمنان در محدوده شاهرود میامی جریان سیلاب همچنان ادامه دارد و در شب های گذشته باندهای شمال و جنوبی این مسیر مسدود شده بود که با توجه به بارندگی های پیش رو ، مسافران باید با دقت و آگاهی بیشتری از این مسیر عبور کنند.
سردار حمیدی با بیان اینکه هم اکنون تردد در محورهای کشور پرحجم و ترافیک روان است گفت: محورهای مواصلاتی تهران مشهد در حوزه استحفاظی استان سمنان ، کرج، قزوین ، زنجان ، گیلان، خوزستان، اصفهان و شیراز پرتردد ترین جاده های کشور بودند.
رییس پلیس راه کشورگفت: به رغم افزایش ۸۰ درصدی تردد ها در جاده های کشور ،حوادث کاهش داشته است.
سردار حمیدی وضعیت جاده های استان سمنان را بهتر از گذشته ارزیابی کرد و افزود: گرچه اقدامات خوبی برای کاهش حوادث در این مسیر صورت گرفته اما همچنان بیش از هفتاد درصد حوادث واژگونی به دلیل یکنواخت بودن مسیر و وجود برخی نقاط حادثه خیز است کو این در حالی است که حوادث واژگونی در کشور ۴۰ درصد است.