واکسن‌های داخلی و خارجی در استان سمنان تزریق می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان گفت: نوع نشان واکسن کرونا مهم نیست و اکنون ۲ نوع واکسن (تولید داخلی و وارداتی) در مراکز تجمعی واکسیناسیون دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حال تزریق است.

به گزارش ایرنا، نوید دانایی عصر شنبه در حاشیه بازدید از مرکز تجمیعی واکسیناسیون کووید۱۹ شهرستان سمنان ابراز داشت: مردم به نوع نشان واکسن ها توجه نداشته باشند و هر واکسن موجود در مراکز واکسیناسیون را تزریق کنند.
وی ادامه داد: از هفته گذشته واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال آغاز شده است و از این هفته گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال نیز اضافه می‌شود.
وی اضافه کرد: اکنون واکسیناسیون برای گروه سنی ۶۰ الی ۷۰ سال در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه حدود ۳۱ هزار نفر بین ۶۰ تا ۷۰ سال در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان ساکن هستند، افزود: افراد در این گروه سنی با مراجعه به سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.
دانایی یادآور شد: زمان واکسیناسیون برای افراد واجد شرایط برای مراجعه به مراکز واکسیناسیون پیامک می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تزریق واکسن کرونا با سرعت خوبی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی سمنان در حال انجام است و تمام تلاش بر این است که در این هفته واکسیناسیون این گروه سنی را به اتمام برسانیم.
دانایی افزود: تا این لحظه عارضه جدی‌ پس از تزریق واکسن کرونا در استان سمنان گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: میزان تاثیرگذاری واکسن‌ مهم است و اکنون در تمام دنیا و کشور ما و به دنبال آن در استان سمنان، واکسیناسیون موجب کاهش مرگ و میر افراد شده است.

تزریق ۴۹ هزار دز واکسن در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم‌پزشکی سمنان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: تا این لحظه ۴۹ هزار دز واکسن در مناطق تحت پوشش این دانشگاه تزریق شده است.
وی تصریح کرد: این روزها سرعت واکسیناسیون افزایش یافته و در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲ هزار و ۲۰۰ دز واکسن تزریق شده است.
دانایی خاطرنشان کرد: مرکز واکسیناسیون کووید ۱۹ در شهرستان سمنان با هشت ایستگاه برای تزریق واکسن ایجاد شده که اگر لازم باشد امکان توسعه این مراکز هم وجود دارد.
به گزارش ایرنا، شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر، سرخه، دامغان، گرمسار و آرادان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستند.