ورود دادستانی به پرونده آتش‌سوزی در بیمارستان کوثر سمنان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از ورود بازپرسی به پرونده آتش‌سوزی در بیمارستان کوثر سمنان خبر داد و گفت: تحقیقات درباره این حادثه ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حیدر آسیابی در جمع خبرنگاران با اشاره به فوت یکی از بیماران بیمارستان کوثر بر اثر آتش‌سوزی کپسول اکسیژن اتاق عمل این بیمارستان اظهار داشت: حادثه آتش‌سوزی در بیمارستان کوثر از سوی بازپرس کشیک دادسرای سمنان در دست بررسی است.
وی با بیان اینکه بررسی‌های میدانی اولیه از محل وقوع حادثه حاکی از نقص دستگاه «مانومتر» (رابط رگلاتور) کپسول اکسیژن به عنوان علت این حادثه بوده است افزود: بازپرس کشیک دادسرای سمنان در همان ساعات اولیه شب آتش‌سوزی در بیمارستان کوثر سمنان برای بررسی و انجام تحقیقات در محل وقوع آن حاضر شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از حضور بازپرس کشیک دادسرا و تیم بررسی صحنه جرم متشکل از پزشکی قانونی، پلیس آگاهی و آتش‌نشانی از لحظات اولیه وقوع حادثه در محل وقوع آن خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس مشاهدات اولیه انجام‌شده وقوع انفجار کپسول اکسیژن تکذیب می‌شود.

آسیابی با اشاره به اینکه بازپرس کشیک دادسرا دستور انجام تحقیقات لازم درباره علل وقوع و شناسایی مقصران احتمالی این حادثه آتش‌سوزی را صادر کرد افزود: پرونده قضایی این حادثه آتش‌سوزی به شعبه اول بازپرسی دادسرای سمنان ارجاع شده و تحقیقات مقدماتی برای اظهارنظر کارشناسی در این زمینه در حال انجام است.

وی با تشریح آخرین یافته‌ها از تحقیقات مقدماتی در این زمینه عنوان کرد: بر اساس تحقیقات مقدماتی انجام‌شده بیمار ۵۰ ساله که در این حادثه فوت‌ شده است؛ به بیماری‌های گوارشی و کلیوی مبتلا و در بیمارستان کوثر سمنان بستری بوده و پزشکان معالج قصد عمل وی را داشتند؛ اما شرایط جسمی بیمار پزشکان را واداشت تا وی را به بخش بستری بازگردانند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اضافه کرد: بر اساس این تحقیقات پیش از انتقال فرد بیمار به بخش بستری، نقص فنی دستگاه «مانومتر» (رابط رگلاتور) کپسول اکسیژن سبب وقوع آتش‌سوزی و فوت بیمار شد.