کاهش ساعت کاری ادارات استان سمنان تا ششم شهریور تمدید شد

به گزارش ایرنا، فاطمه منصوری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان گفت: کاهش ساعات کار اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان به مدت یک هفته دیگر تا ششم شهریور تمدید شد.

وی عصر چهارشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: پیرو بخشنامه قبلی، ساعات کار ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان سمنان از ۳۱ مرداد تا ششم شهریور ۹۹ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۳:۳۰ دقیقه و در روز پنجشنبه از ساعت ۷:۳۰ دقیقه تا ۱۲:۳۰ دقیقه تمدید می‌شود.

بر اساس دستور علیرضا آشناگر استاندار سمنان و ابلاغ رسمی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان، ساعت کار اداره‌ها و دستگاههای اجرایی این استان از سه‌شنبه سی و یکم تیر به مدت ۲ هفته از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ تعیین شد.

از عموم مردم استان سمنان درخواست می شود به منظور حفظ دستاورد مهم وزارت نیرو در اجرای برنامه هفدهمین سال بدون خاموشی گستره، ضمن رعایت صرفه جویی و استفاده بهینه از وسایل برقی و به ویژه وسایل سرمایشی، با تلاشگران و کارکنان صنعت برق کشور همراهی کنند و در انجام ماموریت خطیر این وزارتخانه یاری‌گر باشند.‌

حدود ۴۰۰ هزار مشـترک برق از خـدمات شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان بهره‌مند هستند که ۷۶.۵ درصد مشترکان استان در تعرفه خانگی، ۵.۹ درصد عمومی، ۱.۷ درصد کشاورزی ، ۱.۳ درصد صنعتی ، ۱۴ درصد تجاری و بقیه هم مربوط به بخش روشنایی معابر است.

برق در استان سمنان ۵٢ درصد در بخش صنعت و ۱۹ درصد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

بررسی‌ها نشانگر آن است که با هر یک درجه افزایش دما، یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات مصرف برق کشور بیشتر می‌شود.

مردم استان سمنان در روز شنبه ۳۱ خرداد رکورد بیشترین میزان مصرف برق در سال جاری را پشت سرگذاشتند و اوج مصرف برق در این استان از اوج مصرف سال ۹۸ هم فراتر رفت

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان