کرونا و  ۱۰۰ درصد آموزش مجازی دانش آموزان سمنانی در هفته پیش رو

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمد دستورانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تمام مدارس استان در هفته پیش رو به دلیل شیوع کرونا تعطیل بوده و همه کلاس‌های درس به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دستورانی عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: باتوجه به تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان و برای حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان، برنامه‌های آموزشی مدارس استان در هفته پیش رو تا روز جمعه بیست و سوم آبان، به طور کامل مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: از شانزدهم آبان تا پایان هفته دانش آموزان در مدرسه‌ها حضور نخواهند یافت، اما کادر اداری و اجرایی به شکل حداقلی در آموزشگاه حاضر خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان اضافه کرد: آموزش به دانش‌آموزان با استفاده از شبکه اجتماعی “شاد” انجام می‌شود و بیش از ۸۲ درصد جمعیت دانش‌آموزی استان به برنامه شاد دسترسی دارند و برای افرادی که به شبکه دسترسی ندارند آموزش از طریق توزیع درسنامه و تلویزیون دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: سمنان جزو استان‌های برتر و شاخص در زمینه استقبال از شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» است و حتی در برخی موارد از میانگین کشور بالاتر است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: والدین و خانواده ها در شرایط شیوع کرونا باید معلم‌یار نظام تعلیم و تربیتی استان در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش باشند.
شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» برنامه کاربردی ویژه تلفن همراه هوشمند است که برای آموزش دانش آموزان در ایام بحران کرونا و تعطیلی مدارس استفاده می شود که در آن سه فرآیند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران در نظر گرفته شده است.
سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۱۲۷‌ هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز از پانزدهم شهریور در استان سمنان آغاز شد.
استان سمنان از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

لینک های مرتبط:
محدودیت های شدید کرونایی در ۳ شهرستان استان سمنان
سیر صعودی ابتلا به کرونا در استان سمنان
دو سوم تخت های ویژه کرونایی استان سمنان در اشغال بیماران

درباره بخش تحریریه ویکی سمنان