۱۲ هزار برنامه اوقات فراغت در سمنان پیش بینی شد

سمنان- ایرنا- معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: بیش از ۱۲ هزار برنامه و دوره برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان توسط این اداره کل پیش بینی شده است.

مصطفی مرادی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یک هزار ۱۱۶ مرکز و ۱۱۲ پایگاه در هشت شهرستان استان سمنان، بیش از ۱۲ هزار برنامه آموزشی را به منظور پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوان در فصل تابستان ارائه می دهند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۷ درصد جمعیت استان سمنان را جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهند، بیان کرد: پیگیری و برنامه ریزی برای اوقات فراغت این جوانان بسیار مهم و ضروری است.

مرادی ادامه داد: امید و نشاط اجتماعی و هویت جوانان، ازدواج جوانان، اشتغال و مهارت آموزی جوانان، سلامت جسمی و روحی جوانان و اوقات فراغت و فضای مجازی از اولویت‌های برنامه ها در اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان است که با جدیت پیگیری می شود.

وی، اقدام های مهم اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستای برنامه های اوقات فراغت جوانان را در سه بخش معرفی و بیان کرد: اطلاع رسانی برنامه های اوقات فراغت به جوانان و خانواده ها با سامانه جامع اوقات فراغت استان به نشانی اینترنتی www.farashateivan.ir و اقدام های زیربنایی و اجرایی در حوزه اوقات فراغت با تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان در استان و شهرستان ها و پژوهش های مرتبط با اوقات فراغت از جمله این اقدام ها است.

وی، نظارت و ارزیابی مراکز اوقات فراغت و انتخاب برترین های هر شهرستان با تشکیل تیم نظارت و ارزیابی و اجرای دستورالعمل نظارت بر مراکز اوقات فراغت را از جمله رویکردهای اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در راستای بهبود و اجرای برنامه‌های اوقات فراغت در استان عنوان کرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، اطلاع رسانی صحیح و به موقع به جوانان و نوجوانان و خانواده ها پیرامون برنامه‌های اوقات فراغت، ساماندهی و جلوگیری از موازی کاری دستگاه‌ها و تجلیل از برترین مراکز هر شهرستان در قالب جشنواره تجلیل از برترین های اوقات فراغت را از جمله اهداف برنامه های این اداره کل عنوان کرد.

وی ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با توجه به اهمیت بحث اوقات فراغت در اقدامی مبتکرانه در سال ۹۳ پورتال جامع اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را طراحی کرد که هرگونه اطلاع رسانی به مخاطبان از این طریق و به سهولت انجام گیرد.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، تسهیل فرایند ثبت نام برای خانواده ها، افزایش حق انتخاب و امکان بهره مندی از مطالب آموزشی و علمی به منظور پرکردن اوقات فراغت را از جمله مزایای این سامانه عنوان کرد.

برنامه ها و دوره های آموزشی اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در قالب های ورزشی، هنری، اردویی و گردشگری، علمی و مهارت آموزی، فرهنگی و دینی و قرآن، طراحی شده است.