۳۴۹ بیمار کرونایی در سمنان بهبود یافتند/ ۶ مورد جدید کرونا مثبت

نوید دانایی شامگاه سه‌شنبه ضمن بیان اینکه شیوع ابتلاء به بیماری کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه همچنان ادامه دارد و ما در مرحله مدیریت این بیماری هستیم، اظهار داشت: در طی یک روز گذشته شش مورد جدید مثبت مبتلابه کرونا در مناطق تحت پوشش این دانشگاه گزارش‌شده است.

وی از بهبودی و ترخیص ۳۴۹ نفر از مبتلایان در این منطقه خبر داد و تأکید کرد: رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از ابتلاء به کرونا ویروس باید در اولویت نخست آحاد مردم باشد.

دانایی بابیان اینکه مردم باید در این شرایط بحرانی در خانه بمانند، خاطرنشان کرد: کنترل ویروس کرونا در استان سمنان نیازمند مدیریت رفت‌وآمدها است.

رضا چمن ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز در این جلسه اظهار داشت: با تمهیدات جامع و تلاش‌های شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا توانستیم مقابله موفقیت‌آمیز داشته باشیم.

وی با تأکید بر لزوم توزیع اعتبارات مناسب بر اساس حجم فعالیت‌ها (بار مراجعه، بستری، نمونه‌گیری و ابتلاء) در بین دانشگاه‌های کشور بیان کرد: تخصیص عاجل اعتبارات کافی جهت جبران حق‌الزحمه همکاران که در شرایط طاقت‌فرسا مشغول فعالیت بوده و هستند الزامی است.

تمرکز بر قطع زنجیره انتقال با پیگیری، مدیریت و کنترل فعال تماس‌ها در منزل و بیمارستان ازجمله اولویت‌هایی است که در این دانشگاه دنبال می‌شود.