۶۲۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان پرداخت شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ‌سمنان گفت: ۶۲۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان ‌پرداخت شد.
ه گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علی‌اصغر جمعه‌ای بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رونق تولید مهم‌ترین رویکرد دولت برای ایجاد اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی و به‌ویژه مقابله با تحریم‌ها است.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ‌بر ۶۲۲ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان سمنان پرداخت‌شده است خاطرنشان کرد: این تسهیلات در سه بخش بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی، رونق تولید در بخش کشاورزی و واحدهای صنعتی پرداخت‌شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان با تأکید بر اینکه سهم واحدهای کشاورزی از این تسهیلات بالغ‌بر ۱۱۰ میلیارد تومان است اعلام کرد: توسعه صادرات و برند سازی محصولات غذایی و لبنیاتی استان سمنان در دستور کار دولت برای ایجاد رونق اقتصادی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۴۲۴ میلیارد تومان از این تسهیلات در بخش واحدهای صنعتی پرداخت‌شده است افزود: بالغ‌بر ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات نیز برای بهسازی و نوسازی واحدهای تولیدی در استان پرداخت‌شده است.

جمعه‌ای با تأکید بر اینکه پرداخت این تسهیلات در راستای افزایش میزان تولید و توسعه صادرات است یادآور شد: متأسفانه تعداد زیادی از متقاضیان تسهیلات رونق تولید را به ریا پرداخت بدهای معوقه واحد تولیدی می‌خواهند و این امر امکان‌پذیر نیست.

وی ابراز داشت: پرداخت تسهیلات رونق تولید تنها به واحدهایی ارائه می‌شود که بازار فروش مطمئن برای محصولات خوددارند و با دریافت این تسهیلات می‌توانند مشکلات مالی در مسیر توسعه و رونق تولیدات خود را رفع کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان از احصاء ۳۰ واحد تولیدی در این بخش خبر داد و گفت: تقویت بازار فروش محصولات این واحدها و افزایش میزان تولید و رفع بدهی‌های معوقه آن‌ها در دستور کار قرار دارد.