۷۹ طرح کشاورزی در سمنان در آستانه بهره برداری

در گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی ، ۷۹ طرح تولیدی و عمرانی با اشتغالزایی سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان سمنان به بهره برداری می رسد.
ه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در جمع خبرنگاران با بیان این خبر گفت: این طرح ها با سرمایه گذاری ۲۷۲ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
سیدحسن میرعماد افزود: از این تعداد ۱۱ طرح تولیدات گیاهی و دامی با سرمایه گذاری ۱۳۳ میلیارد ریال و ۶۸ طرح عمرانی با ۱۳۸ میلیارد ریال است که برای ۵۳۶ نفر به طور مستقیم و برای سه هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی می کند و در مجموع یک هزار و ۸۲۸ خانوار بهره مند میشوند.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان سمنان، اجرای طرح هایی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی را از مهمترین رویکردهای این سازمان در سالهای اخیر عنوان کرد و گفت: به همین منظور سند بهره وری آب با پایش سطح زیر کشت تدوین شده است.
آقای میرعماد تاکید کرد: بر اساس چشم انداز تعریف شده و با اجرای این سند طی ۱۰ سال مصرف آب بخش کشاورزی در استان ۳۰ درصد کاهش می یابد و به میزان ۳۰۰ تا ۳۲۰ میلیون مترمکعب در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی می شود.
به گفته وی، مدیریت مصرف آب در این بخش نقش مهمی در تعدیل داشته های منابع زیرزمینی، پایداری در تولیدات و استانداردسازی تولید در واحد سطح خواهد داشت.
بیست و هفتم خرداد روز جهاد کشاورزی است.