‌۱۵۰ دستگاه اتوبوس زائران اربعین را در سمنان جابه‌جا می‌کنند

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان با اشاره به اقدامات این اداره کل برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی گفت: ۱۵۰ دستگاه اتوبوس برای اعزام زائران اربعین حسینی آماده شده است.
احسان منصورکیایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای تردد ایمن زائران اربعین حسینی انجام شده است افزود: زائران استان‌های شرقی و شمالی برای حضور در مراسم اربعین از محورهای استان سمنان عبور می‌کنند از این رو برای خدمت‌رسانی هر چه بیشتر به این زائران تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوط برای رفاه حال زوار اربعین حسینی در استان انجام شده است تصریح کرد: تا کنون جلسات متعدد توجیهی و آموزشی برای رانندگان وسائط نقلیه عمومی استان با همکاری پلیس راه استان برگزار شده است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان گفت: ۱۵۰ ناوگان حمل و نقل جاده ای استان سمنان برای ارائه خدمات حمل و نقلی به زائران اربعین این استان مشارکت دارند که در مجموع ۲۵۰ سرویس حمل و نقل به این زائران ارائه می‌کنند.

منصور کیایی با اشاره به نرخ کرایه تعیین شده برای جابه‌جایی مسافران نیز گفت: نرخ کرایه از میامی یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، شاهرود یک میلیون و ۴۵۰ هزار ریال، دامغان یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال، سمنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و گرمسار نیز یک میلیون ریال تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۱۹ دستگاه اتوبوس از استان سمنان به مرزهای تعیین شده اعزام شده است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان سمنان افزود: ۳۲ دستگاه کامیون رایگان نیز برای جابجایی ملزومات موکب‌ها پیش‌بینی شده است.منصورکیایی از مسافران و زائران اربعین حسینی خواست تا انتقادات و پیشنهادات خود را از وضعیت خدمت‌رسانی و همچنین وضعیت مجتمع‌های خدماتی رفاهی، مساجد و نمازخانه‌ها از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۳ به این اداره کل اطلاع دهند.