۳ اوریگامی با طعم نوستالوژی

امروز قرار است در مورد ۳ اوریگامی محبوب دوران کودکیمان صحبت کنیم . اگر تا امروز فرصت این را پیدا نکرده اید تا این میراث گرانبها را به فرزندتان منتقل کنید و یا حتی مروری بر خاطرات همیشه شیرین کودکی داشته باشید امروز بهترین فرصت است. با ما همراه شوید؛ تا با هم دست به ساخت این کاردستی های نوستالوژی شویم.

آموزش ساخت قایق کاغذی:

برای ساخت یک قایق بادی کاغذی کوچک، مراحل زیر را طبق ویدئو دنبال کنید.

آموزش ساخت موشک کاغذی:

موشک های کاغذی به روش های متفاوتی ساخته می شوند؛ تفاوت این روش ها در برد پروازی موشک و ظاهر آنها است. با توجه به سن سازنده اوریگامی می توانیم یکی از روش های زیر را پیشنهاد کنیم.
راهنمای ساخت ۲ مدل از ساده ترین و معمول ترین موشک های کاغذی در ویدئو های زیر نشان داده شده است.

برد موشک هایی که به روش ساده تر ساخته می شوند کمتر است. و هرچه زمان و ظرافت بیشتری برای ساخت موشک به خرج داده شود؛ برد آن بیشتر خواهد شد. در زیر راهنمای ساخت یک موشک با برد بالا را ببینید.

در فایل زیر می توانید انواع روش های ساخت موشک های کاغذی را ببینید.

روش ساخت انواع موشک کاغذیکلیک کنید.

آموزش ساخت اوریگامی فالگیر یا نمکدون:

این کاردستی(origami fortune teller) به اسم های فالگیر، نمکدون یا شب و روز شناخته میشود.
علت نامگذاری این سازه بامزه این بود که برای سرگرمی هم شده ادعا میکردیم با آن میتوانیم شغل آینده دوستمان را پیش بینی کنیم.
با این اوریگامی، بازی های متفاوتی انجام می شد. بازی به این صورت انجام میشد که در مرحله اول از فرد خواسته می شد؛ یک عدد از ۱ تا ۱۰ و یک رنگ را انتخاب کند. داخل چهار وجه اسامی مشاغل نوشته می شد. سازه را به تعدادی که فرد گفته بود باز و بسته می کردیم و در مرحله آخر داخل وجه ی رنگی ای که دوستمان گفته بود را می خواندیم. و اینجوری، مثلا شغل آینده، محل زندگی آینده و موارد دیگر در آینده ی او را پیشگویی می کردیم.

با دنبال کردن سه تصویر زیر، یاد گذشته را زنده کنید.

لینک های مرتبط:

آموزش اوریگامی های ساده ویژه کودکان

معروفترین اوریگامی دنیا و آروزی صلح و سلامتی جهانی

اوریگامی؛ سرگرمی روزهای قرنطینه برای همه